Muhabbit

Alibaba Kripto Para Madenciliği Cihazlarının Satışını Durduruyor!

Alibaba 8 Ekim 2021 tarihinden itibaren kripto para madenciliği cihazı satmayacak!

çin btc yasak muhabbit

çin btc yasak muhabbit

Çin’in e-ticaret devi Alibaba, Çin hükümetinin kripto para karşıtı görüşünü destekleyerek önümüzdeki Ekim ayının 8’inden itibaren platformu üzerinden yapılan kripto para madenciliği cihazlarının satışını durduracağını açıkladı.

Alibaba Group, Çin’in merkez bankası Çin Halk Bankası ve diğer düzenleyici birimlerin kripto para dünyasına karşı duruşlarını atıfta bulunarak bir açıklama duyurusu paylaştı.

“Alibaba.com, çeşitli uluslararası pazarlarda sanal para birimleri ve onlarla ilgili ürünlerle ilgili yasa ve düzenlemelerin istikrarsızlığını göz önüne alarak kapsamlı bir değerlendirme yapmıştır. Bu değerlendirmenin sonucunda aşağıdaki sanal varlıkları içeren ancak bunlarla sınırlı kalmayan birçok ürünün satışı artık yapılmayacaktır.”

Alibaba’nın sıraladığı sanal varlıklar ise şu şekilde: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, BeaoCoin ve Quarkcoin. Bununla birlikte Bitcoin gibi sanal varlıkların madenciliğinin yapılmasını sağlayan donanım ve yazılımlar, madenciliğin nasıl yapılacağına dair eğitici dersler, stratejiler ve yazılımların satılması da yasaklandı.

Çin’in Baskıları Devam Ediyor!

Çin’in kripto para ve kripto para madenciliği alanlarındaki baskıları son hız devam ediyor. Ülkenin İç Moğolistan eyaletinde 10100 madencilik cihazı ele geçirildi. Bir bir kripto para madenciliği tesislerini kapatan Çin, ülkedeki kripto para madenciliği faaliyetlerinin kökünü kazımaya niyetli.

Çin sadece kripto para madenciliğini baskılamıyor. Aynı zamanda ülkedeki kripto para ticaretini de baskılamakta. Kripto para ticaretini yasa dışı ilan eden Çin’de faaliyet gösteren küresel kripto para borsalarına erişimlerin kısıtlanması için harekete geçti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version