Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63437.77
-4.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3096.45
-4.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.51
-5.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.1
-4.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Alibaba NFT Projesini Başlattığını Açıkladı!

Alibaba telif haklarını NFT olarak satışa çıkarabileceğiniz bir platform oluşturdu!

Clock
Paylaş
Alibaba NFT Projesini Başlattığını Açıkladı!

Çin menşeli çok uluslu e-ticaret firması Alibaba Group Holding, ticari marka sahiplerinin telif haklarının tokenize edilmiş lisanslarını satmalarına izin veren yeni bir NFT projesini başlattı.

728×90 muhabbit - Alibaba NFT Projesini Başlattığını Açıkladı!300x250 muhabbit - Alibaba NFT Projesini Başlattığını Açıkladı!

Blockchain Digital Copyright and Asset-Trade” olarak isimlendirilen yeni NFT platformu, Alibaba’nın açık artırma platformu üzerinden erişilebilir halde. Platform üzerinde başlatılan NFT ürünleri, Sichuan Blockchain Derneği Telif Hakları Komitesi tarafından işletilen “New Copyright Blockchain” üzerinde yayımlanacak.

Alibaba Sanatçıları Kendine Çekmek İstiyor!

Alibaba şirketinin bir yan kuruluşu olan South China Morning Post’un (SCMP) 17 Ağustos 2021 tarihinde yayımladığı bir habere göre platform, yazarları, müzisyenleri, sanatçıları ve oyun geliştiricilerini kendine çekmeyi umuyor.

Platform, hâlihazırda aktif bir durumda ve önümüzdeki aylarda açık artırması yapılacak olan birkaç NFT’ye ev sahipliği yapıyor. Bu arada teklif vermek isteyen katılımcılar, açık artırmalara katılmak için 500 yuan gibi bir para yatırma işlemi yapmak zorunda.

Katılımcılar, satın aldıkları ürünleri ve koleksiyonları WeChat ile entegrasyon sağlayan Bit Universe aracılığı ile görüntüleyebilecek.

Yeni platform hakkında yorum yapan SCMP muhabiri Josh Ye, konu hakkında şunları söyledi:

Teknoloji bazı durumlarda kopyalama durumlarını engelleyemese de, bu platformda yapılacak satışlar, ürünlerin orijinalliğini garanti ediyor.

Alibaba’nın bu güne kadar duyurduğu en büyük NFT projesi olan bu platform aslında şirket için bir ilk sayılmaz. Bildiğiniz gibi Alibaba şirketinin birçok yan kuruluşu var ve bu kuruluşlardan bazıları NFT sektörüne çoktan girmiş durumda.

Geçtiğimiz aylarda, Alibaba’nın yan kuruluşu olan Taobao, Maker Festivali’nde ilk kez NFT ürünleri satmıştı. Hatta etkinlik, Çinli sanatçı Huang Heshan tarafından düzenlenen NFT tabanlı bir gayrimenkul satışına bile ev sahipliği yaptı.

Bununla birlikte Çin’in en büyük dijital ödeme platformlarından biri olan Alipay, AntChain üzerinde NFT satışı gerçekleştirmişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar