Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64300
-0.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3505.76
-0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.27
-1.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.1
-0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Alman Devi Deutsche Bank: Bitcoin, Dünyanın En Büyük Üçüncü Para Birimi!

Banka, Bitcoin’in artık görmezden gelinemeyecek kadar önemli olduğunu belirtiyor.

Clock
Paylaş
Alman Devi Deutsche Bank: Bitcoin, Dünyanın En Büyük Üçüncü Para Birimi!

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank’ın analistlerine göre, Bitcoin ( BTC ) 1 trilyon dolara ulaşan piyasa değeri ve sürekli büyüme potansiyeli ile birlikte, onu görmezden gelinemeyecek kadar önemli hale getirdi.

728×90 muhabbit - Alman Devi Deutsche Bank: Bitcoin, Dünyanın En Büyük Üçüncü Para Birimi!300x250 muhabbit - Alman Devi Deutsche Bank: Bitcoin, Dünyanın En Büyük Üçüncü Para Birimi!

Küresel bankacılık devi Deutsche Bank’ın mali araştırma yan kuruluşu olan Deutsche Bank Research tarafından hazırlanan, “Ödemelerin Geleceği” başlıklı bir raporda Bitcoin’e ayrılmış olan bir bölüm de yer alıyor. 18 sayfalık çalışmada, Deutsche Bank Research, Bitcoin’in temel özelliklerini açıklıyor ve 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan varlığın tarihsel fiyat artışının temel faktörlerini analiz ediyor.

Banka, dolaşımdaki toplam para birimi açısından, Bitcoin’in, ABD Doları ve Euro’dan sonra dünyanın en büyük para birimi olduğunu belirtiyor. Bunun başlıca nedenini ise, son zamanlarda Bitcoin’in değerindeki büyük artışına bağlıyor. 2019 yılının başlarında, Bitcoin’in, dolaşımdaki ABD Dolarının sadece % 3’ünü temsil ettiğini ancak Şubat 2021’e gelindiğinde ise bu oranın % 40’ı aştığını bildiriyor.

Screen Shot 2021 03 19 at 11.44.41 AM - Alman Devi Deutsche Bank: Bitcoin, Dünyanın En Büyük Üçüncü Para Birimi!
Deutsche Bank

Deutsche Bank analistleri, varlık yöneticileri ve küresel şirketlerin piyasaya girmeye devam ettiği sürece Bitcoin fiyatının artmaya devam edebileceğini öne sürüyor. Raporda ayrıca, merkez bankalarının ve hükûmetlerin artık Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin var olmaya devam edeceklerini anladıklarını ve bu nedenle 2021 yılının sonlarına kadar bunları düzenlemeye başlamalarının beklendiği vurgulanıyor.

Bunun yanında Deutsche Bank Research, yükselen değerlemesine rağmen, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak büyümesinin, hala sınırlı olan ticareti ve likiditesi nedeniyle engellenebileceği konusunda uyarıda da bulunuyor.

Raporda dikkat çeken başka bir nokta ise Türk Lira (TL)’sının da listenin içinde kendine yer bulması oldu. TL’nin, dolaşımdaki toplam para birimi açısından Deutsche Bank listesinin 13. sırasında yer aldığı görünüyor.

Son olarak Deutsche Bank analistleri, Bitcoin’in kısa vadede aşırı uçucu kalmasının beklendiğini belirterek, gelecek iki veya üç yıl içinde ise Bitcoin için bir dönüm noktası olacağını tahmin ettiklerini belirttiler.

Diğer Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar