Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65262.95
-0.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3569
0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.26
0.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.2
0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Alman Fintech Şirketi Unstoppable Finance, Avrupa’nın ilk DeFi-native Bankasını Kurdu

DeFi bankacılık bölümü, stabilcoin’in yeni Brüksel mevzuatında belirtildiği gibi rezervlerle tamamen desteklenmesini sağlayacak.

Clock
Paylaş
Alman Fintech Şirketi Unstoppable Finance, Avrupa’nın ilk DeFi-native Bankasını Kurdu

Alman fintech şirketi Unstoppable Finance, Avrupa’nın ilk uyumlu DeFi-native bankasını ve MiCA yasalarına uygun fiat destekli bir Euro-pegged stabilcoin piyasaya sürecek.

Ultimate isimli self-custodial kripto para cüzdanıyla tanınan Berlin merkezli fintech girişimi Unstoppable Finance, bugün MiCA yasalarına uygun fiat destekli euro’ya sabitlenmiş (Euro-pegged) bir stabilcoin ile beraber Avrupa’nın ilk uyumlu DeFi-native bankasını da piyasaya süreceğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Alman Fintech Şirketi Unstoppable Finance, Avrupa'nın ilk DeFi-native Bankasını Kurdu300x250 muhabbit - Alman Fintech Şirketi Unstoppable Finance, Avrupa'nın ilk DeFi-native Bankasını Kurdu

DeFi bankacılık bölümü, stabilcoin’in yeni Brüksel mevzuatında belirtildiği gibi rezervlerle tamamen desteklenmesini sağlayacak. Kurucu ortak ve CTO Peter Grosskopf; 2021’de Unstoppable’ı kurmadan önce Almanya’nın ilk düzenlenmiş kripto para borsası olan Börse Stuttgart Digital Exchange‘i (BSDEX) hayata geçirmişti.

Ultimate DeFi cüzdanları şu anda kullanıcıların Ethereum ve Solana protokolleriyle etkileşime girmelerini, self-custodial özelliğiyle varlıklarının kontrolünü sağlayabilmelerini ve akıllı telefonlarından kripto para ticareti yapmalarını sağlıyor.

Kurulması planlanan DeFi-native bankanın hedefleri arasında ise; tamamen merkeziyetsiz kripto para cüzdanları, özelleştirilebilir finansal hizmetler ve müşterilerin kendi finansal verilerini kontrol etmelerine olanak tanıyan bir veri yönetim platformu yer alıyor. Ancak bankanın açılış tarihi henüz belirsiz. Gerekli olan tüm lisanslar ne kadar hızlı alınırsa, o kadar hızlı açılması hedefleniyor.

Peter Grosskopf, Merkeziyetli Dev Bankaların Likidite Krizine Dikkat Çekti

Peter Grosskopg konuya ilişkin yaptığı açıklamada; Silicon Valley Bank, Signature Bank, Silvergate ve Credit Suisse’i sarsan son likidite krizlerine dikkat çekerek, bu kaosun rezervlerinin bir kısmını farklı bankalarda tutan Circle’ın yerel stabilcoin’i USDC’yi nasıl kısa süreliğine devre dışı bıraktığını vurguladı.

“Unstoppable’ın DeFi bankası ile istediğimiz zaman bir Avrupa Merkez Bankası (ECB) hesabına para yatırabiliyoruz. Bir ECB hesabına mümkün olduğu kadar çok para yatırmaya çalışıyoruz çünkü bugün sahip olduğumuz en istikrarlı para şekli olan fiat’a güveniyoruz, yani güvenimiz bankanın risk yönetimine bağlı değil. Garantili para ve maksimize etmeye çalıştığımız şey de bu.”

Peter Grosskopf

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar