Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67152
-0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3455.2
-1.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.95
2.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.9
-1.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Almanya Kripto Para Fonlarına Yeşil Işık Yaktı!

Almanya’nın yeni mevzuatına göre, Spezialfonds olarak adlandırılan en popüler kurumsal yatırım fonlarının %20’si kripto varlıklardan oluşabilecek.

Clock
Paylaş
Almanya Kripto Para Fonlarına Yeşil Işık Yaktı!

Almanya’da 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni mevzuata göre, Spezialfonds olarak adlandırılan en popüler kurumsal yatırım fonlarının %20’si kripto varlıklardan oluşabilecek.

Büyüklüğü 1,2 trilyon euro olan Spezialfonds’un şu anda kripto varlık içeriği %0. Ancak yeni gelen mevzuatla birlikte şirketler fon büyüklüklerinin %20’si oranında kripto para yatırımı yapabilecek.

Yeni mevzuatla birlikte Almanya kripto paraları bir finansal yatırım olarak kabul ettiğini kanıtladı. Uzmanlar, Almanya’nın kripto para benimsemesini artırarak varlık sınıfı olarak meşrulaştırmasını ve kripto endüstrisini bir bütün olarak besleyeceğini düşünüyor.

Mevzuat, mevcut Spezialfonds’un yanı sıra finansal kurumlar, sigorta şirketleri ve emeklilik fonları gibi kurumsal yatırımcılar tarafından kurulan yeni fonları da kapsayacak.

Mevzuat geçtiğimiz Perşembe günü Almanya’nın federal parlamentosundan geçti. Yakın zamanda da ülkenin Alman Federal Meclisi yani Deutscher Bundestag’tan onayı alması bekleniyor.

Decrypt, Almanya kripto para camiası başta olmak üzere mevzuatla ilgili bazı isimlerle röportajlar gerçekleştirdi. Bu isimlerden biri de Alman parlamento üyesi Frank Schaffler oldu.

728×90 muhabbit - Almanya Kripto Para Fonlarına Yeşil Işık Yaktı!300x250 muhabbit - Almanya Kripto Para Fonlarına Yeşil Işık Yaktı!

“Spezialfonds’a kripto varlıkların eklenmesi, benimsenmeleri için önemli bir adım. Alman yasaları bu yönde ilerliyor ki biz de bunu memnuniyetle karşılıyoruz.”

Alman parlamento üyesi Frank Schaffler

Decrypt’in röportaj aldığı bir başka isim ise Almanya merkezli Distributed Ledger Consulting (DLC) CEO’su Sven Hildebrant oldu. Hildebrant iki yıldan uzun bir süredir Alman Varlık Yönetimi Derneği BVI ile birlikte bu alandaki mevzuatı güncellemek için çalıştıklarını açıkladı.

Hildebrant, yeni mevzuat 1 Temmuz tarihinde yasalaştığında, sadece Spezialfonds içinde kripto varlıkların %1’lik bir fonlanmasının bile kripto endüstrisinde çok büyük etki yaratacağını söyledi. Ardından kripto endüstrisindeki yaratılacak olan etkiden bahsederek söze devam etti.

“Bu bir gecede olmayacak, ancak Almanya’da sahip olduğumuz en büyük yatırım aracından bahsediyoruz – kelimenin tam anlamıyla tüm para orada!”

Dıstrıbuted Ledger Consultıng (DLC) CEO’su Sven HIldebrant

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar