Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69777.14
-0.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3832.29
2.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.84
-3.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.5
-1.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Almanya, Menkul Kıymetler Sektöründe Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

Alman milletvekilleri, ülkedeki menkul kıymetler sektöründe blockchain teknolojisinin kullanımını yasallaştıran yeni bir yasayı kabul etti.

Clock
Paylaş
Almanya, Menkul Kıymetler Sektöründe Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

Almanya, menkul kıymetler sektöründe blockchain teknolojisinin kullanımını yasallaştıran yeni bir yasayı kabul etti. Yeni yasanın, tüm menkul kıymet işlemleri için kağıt sertifika kullanımını zorunlu kılan bir kuralı kaldırdığı bildirildi. Yapılan açıklamaya göre Alman milletvekilleri yeni yasayı blockchain teknolojisinin daha geniş kapsamlı olarak benimseme stratejisinin bir parçası olarak onayladı.

728×90 muhabbit - Almanya, Menkul Kıymetler Sektöründe Blockchain Teknolojisini Kullanacak!300x250 muhabbit - Almanya, Menkul Kıymetler Sektöründe Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

Yasaya göre, Almanya genelinde güvenli ödemeler yapmak için kağıt ödeme kullanımının kaldırılmasının önü açılmış oldu.

Kabul edilen bu yeni teknoloji, piyasa tarafından, elektronik menkul kıymetler kullanarak Almanya’nın finansal sistemini daha da geliştirecek bir hareket olarak görülüyor.

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz konu ile ilgili olarak yaptığı bir açıklamasında, bu yeni menkul kıymet yönteminin Almanya’yı yakın gelecekte öncü konuma getireceğini beklediğini dile getirdi. Dahası Scholz, bu son teknolojinin pek çok insanı mutlu edeceğini bunun nedeni olarak ise geleceğin dijitalde olduğunu ve kağıt sertifikanın da buna uygun olacağını açıkladı.

Bu yeni dijital menkul kıymetlerin, tüm sektörlerde çalışan personellerinin yaşadığı stresi azaltabileceği ve süreçteki maliyetleri azaltabileceği düşünüldüğünden, endüstrilere büyük ölçüde yardımcı olacağı bildirildi.

Maliye Bakanı Olaf Scholz’un sözlerini destekleyen Federal Adalet ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Christine Lambrecht, bu yeni yasaların yürürlüğe girmesi halinde, ülkenin blockchain teknolojisi hakkındaki görüşüne net bir duruş sunacağını söyledi. Ayrıca bunun sadece blockchain teknolojisini değil, diğer gelişen teknolojileri benimsemelerini daha da artırmak için yapılacağını belirtti.

Lambrecht, finansal piyasayı dijitalleştirmenin hükümet açısından olumlu bir gelişme olduğunu ve blockchain gibi gelişmekte olan teknolojileri kullanmanın ülkeyi kesinlikle gelecek için iyi bir yöne sokacağını dile getirdi.  Ayrıca, Alman kabinesinin karar verirken ülkenin mali sistemini göz önünde bulundurduğunu, çünkü bu gelişmenin Alman finans merkezine faydalı olacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar