Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66640.74
4.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3488.01
2.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.12
4.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.4
3.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Almanya’nın Büyük Bankası DZ Bank, Kripto Para Saklama Lisansı için Başvuru Yaptı!

Banka, Siemens’ın kripto varlık tahvili de dahil olmak üzere birçok kripto menkul kıymetleri için saklama hizmeti sunacak.

Clock
Paylaş
Almanya’nın Büyük Bankası DZ Bank, Kripto Para Saklama Lisansı için Başvuru Yaptı!

Almanya’nın üçüncü büyük bankası DZ Bank, dijital finansal varlıkları blockchain teknolojisi aracılığıyla yönetebilmek için yeni bir proje başlatmaya hazırlanıyor.

Bu yeni projeye göre banka, kurumsal müşterileri için kripto varlıklarını saklayabilecekleri güvenli bir depolama hizmeti sunacak. DZ Bank, şu anda Federal Finansal Denetleme Kurumu’ndan (BaFin) bir kripto varlık saklama lisansı alma sürecinde. DZ Bank bununla birlikte özel müşterilerin kripto paralara yatırım yapmaları için de bir çözüm üzerinde çalışıyor.

728×90 muhabbit - Almanya'nın Büyük Bankası DZ Bank, Kripto Para Saklama Lisansı için Başvuru Yaptı!300x250 muhabbit - Almanya'nın Büyük Bankası DZ Bank, Kripto Para Saklama Lisansı için Başvuru Yaptı!

Lisans alım süreci tamamlandığında banka, Siemens’ın kripto varlık tahvili de dahil olmak üzere birçok kripto menkul kıymetleri için saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Bu sayede kurumsal müşteriler Bitcoin ve diğer kripto paralarını bir yatırım aracı olarak kullanabilecek ve kripto varlık sektöründeki sirkülasyona katkı sağlayabilecek. Banka aynı zamanda, dijital finansal araçların işlenmesi ve saklanması için blok zinciri tabanlı bir platform başlatan ilk kredi kurumlarından biri oldu. Bankanın kurumsal müşterileri, dağıtık defter teknolojisinin (DLT) sunduğu avantajlardan da yararlanma imkanı bulacak.

DZ Bank Menkul Kıymet Hizmetleri ve Dijital Saklama Başkanı Dr. Holger Meffert bu girişime ilişkin görüşlerini paylaştı.

“Önümüzdeki on yıl içinde sermaye piyasası işlerinin önemli bir kısmının dağıtık defter teknolojisi (DLT) tabanlı altyapılar aracılığıyla işleneceğini varsayıyoruz. Orta vadede ise DLT’yi, mevcut sermaye piyasası süreçlerindeki yerleşik altyapıları tamamlayıcı bir teknoloji olarak görüyoruz.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar