Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59254.22
5.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3323.15
3.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.73
1.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $404.7
1.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Alphabet Blockchain Teknolojisini Araştırdığını Açıkladı!

Alphabet Blockchain teknolojisine ilgi gösteriyor!

Clock
Paylaş
Alphabet Blockchain Teknolojisini Araştırdığını Açıkladı!

Google’ın ana firması Alphabet, blockchain teknolojisinden ve Web3.0’dan nasıl yararlanacaklarını keşfetmek adına araştırmalara başladığını açıkladı.

Google’ın ana şirketi Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai’nin 1 Şubat 2020 Salı günü yaptığı açıklamaya göre şirket, Blockchain teknolojisini an itibarıyla sunduğu ürün ve hizmetlerine entegre etmeyi amaçlıyor.

Binance BannerBinance Banner

Pichai’ye firmanın Web3.0 hakkında ne düşündüğü sorulduğunda ise şu yanıtı verdi:

Bu teknolojiler Alphabet’in ilgi odağı haline geldi. YouTube ve Google Haritalar için verilen hizmeti güçlendirmek adına blockchain teknolojisinden nasıl yararlanabileceğimizi araştırıyoruz.

Yaşanan yenilikleri heyecan verici buluyorum ve bu durumda elimizden gelenin en iyisini yapma konusunda asla geri adım atmayacağız. Biliyorsunuz, web her zaman gelişti ve gelişmeye devam edecek. Google olarak biz, açık kaynaklı teknolojilerden fazlasıyla yararlandık. Bu yüzden bu alana katkıda bulunmak istiyoruz.

Alphabet Blockchain Tabanlı Platformları Araştırıyor!

Pichai ayrıca, Amazon Web Services ve Microsoft gibi şirketlerle rekabet halinde olan yeni bulut projesi ekibinin blockchain tabanlı platformlar hakkında araştırmalar yaptığını da sözlerine ekledi.

Google
Google LLC

Alphabet’in bu açıklamaları, blockchain teknolojisine odaklandıklarının ilk göstergesi olarak görünüyor. Önde gelen Silikon Vadisi devleri ve diğer kuruluşlar, Web3.0 teknolojisini benimseme konusunda Google’dan çok daha öndeler.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Bildiğiniz gibi Block, Twitter, Microsoft ve Meta, Web3 ve kripto para birimleri hakkında yatırımlar yapmaya başladı. Hatta popüler bir sosyal medya platformu olan Reddit, Polygon ile 200 milyon $’lık Web3.0 oyun projesi için ortaklık kurduğunu açıkladı.

Bununla birlikte Pichai, Google ve Alphabet’in kripto paralar ile ilgili bir çalışma yapıp yapmayacağı konusunda sessiz kaldı. Bildiğiniz gibi Twitter, bir süre önce kripto paralar ile bahşiş hizmetini aktif hale getirmişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar