Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63364.01
2.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3460.43
1.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.09
-3.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
0.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Altın Kripto Tokenları Krizden Faydalandı

Clock
Paylaş
Altın Kripto Tokenları Krizden Faydalandı

Korona virüsü nedeniyle piyasalar alt üst oldu. Yaşanılan tabloda karlı çıkanlar da elbette oldu. Altın kripto para destekli tokenlar bu işin şimdilik avantajlı kısmındalar. Hem reel hem de dijital sektör ekonomik verilerden aşırı derecede etkilendi. Dünya genelinde yaşanılan sıkıntılar başta firmalar olmak üzere insanları da büyük ölçüde vurdu. Üretimlerin kısmen yapılması devletleri düşünce içine soktu. 

Binance BannerBinance Banner

Altına bağlı şekilde işlem gören kripto para tokenları yukarı yönlü hareket izledi. Reel piyasaya baktığımız zaman yine altının birçok yerde arttığı gözlemlendi. Nakit paraların altına çevrilmesi belli bir talebin oluşmasının önün açtı. Kripto para tokenlerı Paxos Gold (PAXG) ve Tether Gold’un (XAUT) geçtiğimiz hafta içinde talep gördüğü belirtildi. Her iki token da ons altının yasal temsilciliği niteliğinde.  

Nomics şirketine göre, XAUT geçen haftanın ortasında 50 milyon doları gördü. Tether Gold, insanların yeni altın tutma yolu olarak görülebilir. XAUT için ciddi büyümeler yaşandı. Token, bu şekilde yukarı doğru büyümeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Ayrıca Nomics ve CoinMarketcep’in açıkladığı verilere göre her iki altın kripto para tokenında ticaret hacminde artış gözlemlendi. 

Altın Kripto Para Yukarı Doğru İvmelendi 

Altın kripto para tokenları yaşanılan ekonomik gelişmeler sonrasında ciddi derecede kıpırdamalar yaşadı. Son haftalara doğru olumlu yönde dalgalanmaların yaşandığı görüldü. Verilen grafiklerde de tokenların açık şekilde değer kazandığı belirtildi. Önemli kuruluşlardan biri olan Paxos yöneticisi de konuyla ilgili CoinDesk’e konuştu. Walter Hessert,

Son haftalara baktığımızda beklenmedik bir dalgalanma yaşanıyor. Yaşanan dalgalanmalar sonucu insanlar daha güvenilir liman arıyor. Bunu güvenliği de altında görüyor. Blok zincirinin olması sayesinde de insanlara avantaj sağlıyor. Kolay erişme imkanı ve üst sınıf kontrol sunması cazip hale getiriyor. 

Altının desteklendiği tokenlar şu an piyasalarda olumlu yönde işlem görüyor. Altın destekli tokenlar PAXG ve XAUT normal piyasanın üzerinde bir seyir izliyor. Sonuç olarak grafiklerde de belli olduğu üzere yaşanılan krizi altın tokenları için fırsat oluşturuyor. Bu fırsatın pazarda nasıl sonuçlara vereceği merak konusu. Artış devam edecek mi, yoksa duracak mı? Yaşanılacak süreç hepsini gösterecek. 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar