Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66330.83
-0.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.9
0.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.5
-2.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.3
2.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Altın Son Dört Ayın En Yüksek Fiyatından İşlem Görüyor!

Kripto para piyasasından çıkan yatırımcılar altın mı satın alıyor?

Clock
Paylaş
Altın Son Dört Ayın En Yüksek Fiyatından İşlem Görüyor!

Mayıs ortasında yaşanan kripto para düşüşü ile, altın önemli bir fiyat toparlanması yaşadı.

TradingView’dan alınan bilgilere göre değerli madenin fiyatı Salı günü yükselmeye devam etti ve 10:00 (TSİ) sularında ons başına 1.187 $’a kadar yükseldi.

728×90 muhabbit - Altın Son Dört Ayın En Yüksek Fiyatından İşlem Görüyor!300x250 muhabbit - Altın Son Dört Ayın En Yüksek Fiyatından İşlem Görüyor!

Geçtiğimiz hafta altın, Mart ayı başlarında düştükten sonra son dört ayın en yüksek seviyesini gördü. Değerli maden, 8 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine 1.889 $ ile ulaştı. An itibarıyla değerli madenin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %0.1 artışla 1.882 $’dan işlem görüyor.

altin fiyat 1038x600 - Altın Son Dört Ayın En Yüksek Fiyatından İşlem Görüyor!
Altın fiyatı. Kaynak: TradingView

Kripto Para Piyasası Düşerken Altın Yükseliyor!

Altın piyasasının hızlanan büyümesi, 12 Mayıs tarihinde başlayan kripto para piyasalarındaki düşüş ile birlikte geldi. Toplam kripto para pazarının piyasa değeri 2.5 trilyon $‘a çıktıktan sonra, bu değer ardı ardına düşüşler gördü ve Pazar günü 1.3 trilyon $’ın altına düştü.

Aracılık firması RJO Futures’ta kıdemli bir piyasa stratejisti olan Bob Haberkorn’a göre, artan değerli maden fiyatları, doların zayıflığı ile ilişkilendirilebilir.

Birkaç finansal analiste göre, kripto para ve altın piyasalarındaki eğilimler arasında paralellikler var. JPMorgan uzmanları, geçen hafta büyük kurumsal yatırımcıların, BTC’yi değerli maden dolayısıyla sattığını söylemişti.

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar