Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63478.8
4.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3060.05
3.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.64
5.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.6
4.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Altsezonu Geri Döndü! Boğa Mı Geliyor?

Geçtiğimiz birkaç saat her bir kripto para (holder) uzun vadeli yatırımcısının rüyaları gerçekleşti. Özellikle elinde altcoin tutanlar için son birkaç saat cennet gibiydi. Birkaçını kaçırmalarına rağmen, boğalar geri dönüp egemenliklerini ilan ettiler.

Clock
Paylaş
Altsezonu Geri Döndü! Boğa Mı Geliyor?

Geçtiğimiz birkaç saat her bir kripto para (holder) uzun vadeli yatırımcısının rüyaları gerçekleşti.
Özellikle elinde altcoin tutanlar için son birkaç saat cennet gibiydi. Birkaçını kaçırmalarına rağmen, boğalar geri dönüp egemenliklerini ilan ettiler.

Birkaç saat içinde, piyasaya 240 milyar dolardan fazla kazandırdılar ve bu kazançların çoğu, Bitcoin kökenli altcoinlerden geldi. Bitcoin yaklaşık %8 oranında bir değer kazanırken, Bitcoin SV’nin %90’a varan değer kazanıyor ve altcoinlerin çoğunluğunun %10 ile %30 arasında değer kazandığı görülüyor. Peki bu, altsezonunun geri döndüğü anlamına mı geliyor?

2019’un yatırımcılar için iyi geçen kısmında, altsezonunun dönüşü çok konuşulmuştu. Bu süre zarfında, piyasa genellikle diğer kripto para birimleri tarafından daha iyi performans gösteren Bitcoin’in elindeydi. Fakat yatırımcılar market liderinden daha iyi performans gösteren diğer kripto para birimlerini seçtikçe, Bitcoin’in hakimiyetini kaybettiği görülüyor.

Bundan sonra Bitcoin %8 oranında değer kazanırken, Ethereum ve XRP sırasıyla %14 ve %13 oranında değer kazanması bekleniyor. Tabii ki bunlar çift haneli kazançların tadını çıkaran ilk on kripto para biriminin bulunduğu diğer büyük kripto para birimleri için de geçerli bir varsayım.

Bitcoin’in market hakimiyeti, günün erken saatlerinde %68’in üzerinde iken birkaç saat içinde %66,5’e düştü. Altcoinlerin Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam etmesi durumunda bunun düşmeye devam etmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Bitcoin sahipleri, hakimiyeti %60’ın altına düşmedikçe endişe etmemelidirler.

Altsezonu geri döndü! Ve daha iyi bir zamanda gelemezdi. Bitcoin önümüzdeki birkaç ay içinde blok yarılanmalarından(halving) esinlenerek yeniden zirveye çıkacak. Altcoinler, Bitcoin atağa çıkmadan önce çıkıyor. Altsezonu, altcoinlerin bir miktar hakimiyet kazandığını görecek ve önümüzdeki yarıda Bitcoin’e kaybetmekten kaçınacaktır.

728×90 muhabbit - Altsezonu Geri Döndü! Boğa Mı Geliyor?300x250 muhabbit - Altsezonu Geri Döndü! Boğa Mı Geliyor?
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar