BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Altsezonu Geri Döndü!

Geçtiğimiz birkaç saat her bir kripto para (holder) uzun vadeli yatırımcısının rüyaları gerçekleşti. Özellikle elinde altcoin tutanlar için son birkaç saat cennet gibiydi. Birkaçını kaçırmalarına rağmen, boğalar geri dönüp egemenliklerini ilan ettiler.

Yayın:

-

Geçtiğimiz birkaç saat her bir kripto para (holder) uzun vadeli yatırımcısının rüyaları gerçekleşti.
Özellikle elinde altcoin tutanlar için son birkaç saat cennet gibiydi. Birkaçını kaçırmalarına rağmen, boğalar geri dönüp egemenliklerini ilan ettiler.

Birkaç saat içinde, piyasaya 240 milyar dolardan fazla kazandırdılar ve bu kazançların çoğu, Bitcoin kökenli altcoinlerden geldi. Bitcoin yaklaşık %8 oranında bir değer kazanırken, Bitcoin SV’nin %90’a varan değer kazanıyor ve altcoinlerin çoğunluğunun %10 ile %30 arasında değer kazandığı görülüyor. Peki bu, altsezonunun geri döndüğü anlamına mı geliyor?

2019’un yatırımcılar için iyi geçen kısmında, altsezonunun dönüşü çok konuşulmuştu. Bu süre zarfında, piyasa genellikle diğer kripto para birimleri tarafından daha iyi performans gösteren Bitcoin’in elindeydi. Fakat yatırımcılar market liderinden daha iyi performans gösteren diğer kripto para birimlerini seçtikçe, Bitcoin’in hakimiyetini kaybettiği görülüyor.

Bundan sonra Bitcoin %8 oranında değer kazanırken, Ethereum ve XRP sırasıyla %14 ve %13 oranında değer kazanması bekleniyor. Tabii ki bunlar çift haneli kazançların tadını çıkaran ilk on kripto para biriminin bulunduğu diğer büyük kripto para birimleri için de geçerli bir varsayım.

Bitcoin’in market hakimiyeti, günün erken saatlerinde %68’in üzerinde iken birkaç saat içinde %66,5’e düştü. Altcoinlerin Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam etmesi durumunda bunun düşmeye devam etmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Bitcoin sahipleri, hakimiyeti %60’ın altına düşmedikçe endişe etmemelidirler.

Altsezonu geri döndü! Ve daha iyi bir zamanda gelemezdi. Bitcoin önümüzdeki birkaç ay içinde blok yarılanmalarından(halving) esinlenerek yeniden zirveye çıkacak. Altcoinler, Bitcoin atağa çıkmadan önce çıkıyor. Altsezonu, altcoinlerin bir miktar hakimiyet kazandığını görecek ve önümüzdeki yarıda Bitcoin’e kaybetmekten kaçınacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitfinex, Kripto Paranın Ötesine Geçiyor!

Yayın:

-

Bitfinex

Kripto borsası Bitfinex, Tether (USDT) ile çalışan hisse senedi endeksi türevlerini piyasaya sürerek dijital varlık alanının ötesine geçti.

Yeni türevler Europe 50 ve Germany 30 Perpetual Swap işlemleri, geleneksel hisse senedi piyasalarını kullanıcılara sunuyor. Europe 50, 18 Avrupa ülkesinden 50 hisse senedi kapsayan STOXX Europe 50 endeksini temsil ediyor. Germany 30 ise, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören en büyük 30 Alman hissesinin endeksini temsil ediyor.

İlk kez bir kripto borsası bir hisse senedi ürününü piyasaya sürdü. Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, “CME, Bitcoin vadeli işlemleriyle kripto para birimine geçti, Şimdi Bitfinex geleneksel pazarlara giriyor” dedi.

Ardoino, Bitfinex’in yarımı evrenini genişletmek ve kripto tüccarlarının tek bir platformda geleneksel pazarlara girmelerini sağlamak istediğini söyledi. Ardoino, “Yüksek hacimli tüccarlar, platformumuzda yaklaşık %80’lik bir orana sahip. Onların gereksinimlerine uyum sağladık ve bu teklif ile, varlıklar arası ticaret stratejilerini geliştirebildiğimizi gördük.” dedi.

Europe 50 ve Germany 30, 100 kata kadar kaldıraç imkanı sunuyor. Bitfinex, USDT ile birlikte çalıştığı için, forex ve faiz oranı risklerini azalttığını iddia etmekte. Ardoino, “Anlaşmanın USDT cinsinden olması önemlidir, çünkü bu, ticareti sorunsuz ve verimli bir hale getirir.” dedi.

Yeni türevler, belirli bölgelerde ve yalnızca “doğrulanmış kullanıcılar” tarafından kullanılabilir. Yani bu, yatırımcıların kimliklerini, fon kaynaklarını ve bankacılı ilişkilerini doğrulamak ve onaylamak için durum tespiti sürecinden geçmeleri anlamına geliyor.

Bitfinex, kısa bir süre önce Tether paritesinde euro, İngiliz sterlini ve Japon yeni ile sözleşmeler başlattı.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.