Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68250.64
0.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3766.04
-1.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.79
-0.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.8
-0.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Amazon Dijital Para Çıkartıyor! Hem De Meksika’da!

Dünya e-ticaret devi Amazon, lansmanı Meksika’da olacak bir dijital para birimi çıkartıyor!

Clock
Paylaş
Amazon Dijital Para Çıkartıyor! Hem De Meksika’da!

Dijital para çıkartma modası, e-ticaret devi Amazon’a da geldi. Dünya devi teknoloji şirketi Amazon, yeni bir dijital para birimi çıkartıyor. Henüz resmî bir açıklama yok ancak şirketin verdiği iş ilanı, yakın zamanda dijital para birimi projesinin başlatılacağına işaret ediyor.

Amazon’un “yeni ödeme ürünü” olarak verdiği iş ilanında, “Bu ürün, müşterilerin Prime Video gibi ürün ve/veyahut hizmetler için alışveriş de dahil olmak üzere çevrim içi hizmetlerden yararlanabilecekleri, nakit paralarını dijital paraya çevirmelerini sağlayacak” ibaresi yer alıyordu.

Şirketin projenin lansmanını yapmak için seçtiği ülke ise Meksika oluyor. İlanda yazan“İlk olarak Meksika’dan başlayacak olan yeni ödeme ürününün lansmanına yardımcı olacak bir lider arıyor.”  ibaresiyle Amazon’un Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP) bölümünün ürünü önce Meksika’da sunmayı planladığı anlaşılmakta.

Ayrıca Amazon’un verdiği ikinci bir iş ilanı daha var ki bu da ürünün genel olarak gelişmekte olan pazarlara yönelik olduğunu gösteriyor. Amazon, proje için personel oluşturmak üzere “her düzeyde” yazılım geliştirme mühendisleri işe alıyor.

Amazon’un dijital para birimi çıkartılmasına dayanan yatırımının, 8 yıl önce Amazon tarafından oyunlarda nakit para karşılığı verilen sanal para birimiyle yani “Amazon Coins” ile arasındaki ilişki henüz belli değil.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

728×90 muhabbit - Amazon Dijital Para Çıkartıyor! Hem De Meksika'da!300x250 muhabbit - Amazon Dijital Para Çıkartıyor! Hem De Meksika'da!
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar