Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70070.01
-1.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3782.6
2.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.19
2.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618.1
3.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Amazon.eth ENS Alan Adı Sahibi, 1 Milyon Dolarlık Teklif Aldı!

Teklife şu an için herhangi bir cevap verilmedi.

Clock
Paylaş
Amazon.eth ENS Alan Adı Sahibi, 1 Milyon Dolarlık Teklif Aldı!

Ethereum Name Service (ENS), alan adı olan Amazon.eth, OpenSea’deki anonim bir cüzdan adresinden 1 milyon USD Coin (USDC) teklif aldı. Ancak ENS alan adını satın alma teklifi herhangi bir karşılık bulamadı. Yani şu an için herhangi bir işlem gerçekleşmedi. 

Bu, alan adının beş ay önce 33 Ethereum (ETH) karşılığında satın aldığı biliniyorken, şimdi kendisine yapılan milyon dolarlık teklifi görmezden gelmesi şaşkınlık yarattı.

728×90 muhabbit - Amazon.eth ENS Alan Adı Sahibi, 1 Milyon Dolarlık Teklif Aldı!300x250 muhabbit - Amazon.eth ENS Alan Adı Sahibi, 1 Milyon Dolarlık Teklif Aldı!
amazon.eth  1085x600 - Amazon.eth ENS Alan Adı Sahibi, 1 Milyon Dolarlık Teklif Aldı!

Ancak, teklifin yapıldığı günden itibaren, alan adı sahibinin sahibinin tekliften haberdar olup olmadığı, bunu gerçeğe uygun değere yakın olarak görüp görmediği veya varlığın fiyatını artırmak amacıyla beklediği konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. OpenSea’den alınan verilere göre, ENS alanı için diğer teklifler USDC cinsinden yaklaşık 6.200 $ seviyesinde bulunuyor. 

Amazon.eth alan adının, ENS tarafından resmi olarak doğrulandığı ve anonim OpenSea kullanıcısı 4761BF’ye ait olduğu belirtiliyor.

amazon.eth2  - Amazon.eth ENS Alan Adı Sahibi, 1 Milyon Dolarlık Teklif Aldı!

Bilindiği üzere ENS, kullanıcıların cihazlar arasında kullanım için avatarları ve profil resimlerini depolamasına, kripto para ve NFT’ler gönderip almasına izin veren bir blok zinciri adlandırma protokolüdür. OpenSea’de bir “.eth” alan adı satmak için, kullanıcıların önce cüzdanlarını bağlamaları ve manager.ens.domains adresinde bir adres kaydetmeleri ve ardından bunu OpenSea hesaplarında listelemeleri gerekiyor.

ENS Alan Adlarına Olan İlgi Artıyor!

ENS hizmeti devreye girdiğinden bu yana, birçok kripto para meraklısı ENS hizmeti için ilginç veya yaratıcı isimler alırken, diğerleri alan çevirme uygulamasına başladı. Yani, önde gelen varlıkların/ isimlerin adlarını içeren ENS alanlarını önceden kaydettirmek ve daha sonra söz konusu varlık Web3 alanına daha sonra girmek isterse bu alan adı için yüksek bir fiyat talep etmeye başladı.

2017 yılından itibaren yaklaşık 482.000 kişinin 1,67 milyonun üzerinde .eth alan adı kaydı yaptırdığı söyleniyor. Son olarak kısmen düşük işlem ücretleri ve Web3 alanına girmek isteyen kuruluşların devam eden ilgisi nedeniyle temmuz ayının başından bugüne kadar 154.100’den fazla kayıt yapıldığı belirtiliyor. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar