Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56922.44
0.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3243.12
0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.08
-1.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.4
-1.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

AMC Sinemaları Mart Ayı İçinde DOGE ve SHIB ile Ödeme Almaya Başlayacak

Meme coinler ile sinemaya gitmek mi?

Clock
Paylaş
AMC Sinemaları Mart Ayı İçinde DOGE ve SHIB ile Ödeme Almaya Başlayacak

Dünyanın en büyük sinema zinciri şirketlerinden biri olan AMC Entertainment‘ın CEO’su Adam Aron, 28.02.2022 Pazartesi yaptığı duyuru ile popüler meme coinler DOGE ve SHIB’in 2022 yılı Mart ayında ödeme listesine ekleneceğini duyurdu.

Şirketin CEO’su Adam Aron, Twitter aracılığıyla yaptığı duyuruda, AMC 19 Mart 2022 itibarıyla internet sitesi üzerinden BitPay ile yapılan online işlemlerde DOGE ve SHIB kabul edecek. Ayrıca, 16 Nisan 2022 itibarıyla şirketin mobil uygulamasında DOGE ve SHIB ile hizmet alımlarının açılacağı duyuruldu.

Binance BannerBinance Banner

Şirketin CEO’su 2021 yılı Eylül ayında kripto para topluluğuna bir duyuru yapmıştı. Bu duyuruda AMC sinema zincirinin DOGE ve SHIB ile ödeme kabul edeceğini duyurmuştu.

Daha öncesinde AMC sinemaları Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile ödeme kabul etmeye başlamıştı. Bu ödemeler için PayPal kullanılıyordu.

Ancak memecoin ödemeleri için yeni bir servis sağlayıcısı gerekiyordu. Bunun için 2021 yılı Kasım ayında BitPay ile anlaşılacağı açıklanmıştı. Bu anlaşma ile birlikte AMC, SHIB kabul eden ilk şirket olacağını duyurmuştu.

BitPay hazırlıklara başlarken Newegg şirketi SHIB ile ödeme kabul ettiğini duyurdu. Ancak AMC Sinemaları yine de ödeme konusunda BitPay ile anlaştı.

AMC Şirketi Kimdir?

American Motors Corporation, Amerika sinema zincirleri olan bu firma aynı zamanda TV’de kanal sahibidir. 1920’de kurulan şirket zamanla diğer sinema şirketlerini kendi bünyesine katarak büyümüştür. 2018 yılında Odeon Cinemas, UCI Cinemas, ve Carmike Cinemas’ı bünyesine katarak dünyanın en büyük sinema şirketi olmuştur. 2018 yılında şirketin, dünya genelinde 10.853 sineması ve 978 tiyatrosu bulunuyordu.

amc entertainment

Covid-19’dan dolayı zor durumlar yaşayan şirket Mart 2021’de yaptığı açıklamayla önceki seneye oranla gelirlerin %88 düştüğünü belirtti. Ama çeşitli planlamalardan sonra perakende yatırımcılar Haziran 2021’de AMC hissesine akın etti bu da AMC hisselerini, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 doların üzerine çıkardı.

Sinema Şirketi 2021 Yılında Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Etmişti

2021 yılında yapılan açıklama ile şirketin kârının iyi olduğu ve kazanılan bu parayla yeni ödeme yöntemlerinin destekleneceği açıklanmıştı.

Yapılan duyuruda yıl sonuna kadar Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile ödeme kabul edileceği belirtilmişti. Sonrasında da bu coinler ile ödeme alınmaya başlandı.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar