Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63333.78
2.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3463.84
0.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.23
-3.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.2
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Amerika Bir Sonraki Destek Çeklerini Dijital Dolarla Verebilir!

Menkul kıymetler de dahil olmak üzere tüm finansal hizmetlerin ele alındığı Amerika Birleşik Devletleri Finansal Hizmetler Komitesi, dijital ödeme araçları üzerine bir oturum düzenliyor.

Clock
Paylaş
Amerika Bir Sonraki Destek Çeklerini Dijital Dolarla Verebilir!

Menkul kıymetler de dahil olmak üzere tüm finansal hizmetlerin ele alındığı Amerika Birleşik Devletleri Finansal Hizmetler Komitesi, dijital ödeme araçları üzerine bir oturum düzenliyor.

Binance BannerBinance Banner

Bu oturumda Amerikan vatandaşlarına Corona virüsü pandemisi dolayısıyla verilen 1200 dolarlık destek paketinin dijital dolarla verilmesi de tartışılacak konular arasında yer alıyor.

FinTech Görev Gücü Başkanlığı da yapan Kongre üyesi Stephen Lynch bugün Türkiye saati ile 19.00’da  “Pandemi Sırasında Kapsamlı Bankacılık: Destek Ödemelerini Göndermek İçin FedAccounts ve Dijital Araçların Kullanılması” bir oturumu yönetecek.

Finansal Teknoloji Görev Gücü

FedAccounts, Başkan Waters tarafından hazırlanan bir yasa tasarısında ilk olarak sözü edilmiş bir terimdir. Amerikalı tüketicileri, eyaletleri, işletmeleri ve korunmasız grupları koruma yasası için finansal koruma amacıyla ele alınmış yasa tasarısında dijital varlıklara da yer verilmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri Finansal Hizmetler Komitesi’nin web sitesinde oturuma katılacaklar listelenmiş durumda

  • Kaliforniya Üniversitesi Irvine Hukuk Fakültesi’nden Profesör Mehsra Baradaran
  • Wilkie Farr & Gallagher’in kıdemli danışmanı ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonuu (CFTC) Eski Başkanı Sayın Christopher Giancarlo
  • Ekonomik İşlemler Birliği CEO’su Jodie Kelley
  • Vanderbilt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Profesör Morgan Ricks

Christopher Giancarlo yakın zamanda dijital dolar için gerekli olan teknik tasarımları “Şampiyon Modeli” adı altında açıklayan Dijital Dolar Projesi’ne liderlik ediyor.

Oturumun ilginç olacağı aşikâr. Çünkü hem Başkan hem de Kıdemli Kongre Üyesi dijital para birimlerine ve Blockchain teknolojisine karşı oldukça ilgili. Hatta Başkan Lynch geçtiğimiz dönemlerde medikal materyallerin ulusun geleceği için stoklanmasıyla alakalı bir proje için (Strategic National Stockpile) için faydalı olacağını düşündüğü için Blockchain teknolojisinin kullanılacağına dair bir yasa tasarısı sunmuştu. Yasa tasarısında 50 eyaletin tamamının acil tıbbi malzeme temininin Blockchain teknolojisi ile daha hızlı ve güvenilir olacağı yer alıyordu.

Ayrıca Kıdemli Kongre Üyesi Emmer diğer Kongre Üyeleri ile beraber, Hazine Sekreteri Mnuchin’i Covid-19 pandemisi esnasında gerekli malzemelerin dağıtımını hızlandırmak amacıyla Blockchain teknolojisini kullanmayı düşünmeye davet eden bir çağrı mektubu yazmışlardı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar