Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67813.97
-3.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3779.59
1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.15
-4.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.2
-4.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Amerikalı Dev Banka US Bank, Kripto Para Saklama Hizmeti Başlatıyor!

Banka, ilk aşamada Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin için destek hizmeti sunacak.

Clock
Paylaş
Amerikalı Dev Banka US Bank, Kripto Para Saklama Hizmeti Başlatıyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük beşinci perakende bankası olan US Bank, 5 Ekim tarihinde yaptığı açıklama ile, kurumsal yatırımcılar için bir kripto para saklama hizmeti başlattığını duyurdu. Bu kapsamda banka, potansiyel olarak dijital varlıkların daha geniş ana akım kabulü için zemin hazırladığını açıkladı.

728×90 muhabbit - Amerikalı Dev Banka US Bank, Kripto Para Saklama Hizmeti Başlatıyor!300x250 muhabbit - Amerikalı Dev Banka US Bank, Kripto Para Saklama Hizmeti Başlatıyor!

CNBC tarafından yayımlanan habere göre, US Bank, Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin için saklama hizmetleri sağlamak üzere New York Digital Investment Group (NYDIG) ile ortaklık kurdu. US Bank’ın varlık yönetimi ve yatırım bölümünde üst düzey bir yönetici olan Gunjan Kedia, CNBC’ye Etherereum gibi diğer kripto para birimleri için de desteğin yakın zaman içinde başlatılacağını söyledi.

Son zamanlarda büyük fon yöneticileri ve diğer kurumsal yatırımcılar, kripto para birimlerine yaptıkları yatırımlar ile gündeme gelmeye başladı. Onların katılımları, önde gelen dijital varlık ve buna bağlı olarak daha geniş kripto para birimi piyasası için yenilenen yükseliş hissini tetikleyen Mayıs 2020 Bitcoin halving etkinliğinden bu yana önemli ölçüde arttı.

Dev Şirketler Saklama Hizmeti Vermeye Başladı

Bu kapsamda GBTC borsa sembolü altında işlem gören Grayscale Bitcoin Trust, kurumsal yatırımcılar için popüler bir araç konumunda yer alıyor. Dev şirketler GBTC aracılığı ile kripto para sektörünün büyümesine katkı sağlamış oluyor. Hatta son olarak ABD yatırım bankası Morgan Stanley, nisan ayından bu yana GBTC varlıklarını ikiye katladığını ve Nisan 2021’de 12 yatırım fonunun yanına BTC eklediğini duyurdu.

US Bank, kripto para saklama hizmetleri sunan ilk büyük finans kurumu değil. Diğer önemli şirketler de bu alanda hizmet vermeye başlamış durumda. Örneğin, State Street, Bank of New York Mellon ve Northern Trust gibi büyük oyuncular da kripto para birimlerini saklama planlarını açıkladılar.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar