Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66148.69
0.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3557.48
4.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.12
2.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.8
1.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Amerikan Müzik Devi Sony Music, NFT Alanındaki Adımlarını Güçlendiriyor!

Şirketin yeni girişimi, NFT’ler tarafından doğrulanan canlı müzik performanslarını içeren ses ve video kayıtlarını kapsıyor.

Clock
Paylaş
Amerikan Müzik Devi Sony Music, NFT Alanındaki Adımlarını Güçlendiriyor!

Amerikan müzik devi Sony Music Entertainment, Columbia Records logosu altında müzik ve sanatçıları kapsayan bir ticari marka başvurusunda bulunduktan sonra, şimdi de NFT’leri kullanma niyetinin sinyallerini verdi.

Kısa süre önce ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) yapılan bir ticari marka başvurusuna göre, yeni başvuru, NFT‘ler tarafından doğrulanan canlı müzik performanslarını içeren ses ve video kayıtlarını kapsıyor.

728×90 muhabbit - Amerikan Müzik Devi Sony Music, NFT Alanındaki Adımlarını Güçlendiriyor!300x250 muhabbit - Amerikan Müzik Devi Sony Music, NFT Alanındaki Adımlarını Güçlendiriyor!

Uygulama ayrıca, podcast’ler ve görsel-işitsel kayıtlar dahil olmak üzere pazarlama hizmetleri, promosyon, dağıtım, reklam ve çevrim içi eğlenceyi gibi içerikleri kapsıyor.

Şirket tarafından yapılan bu yeni ticari marka başvurusu, diğer birçok Sony Music destekli NFT projesinin ardından geliyor.

Sony, NFT Yatırımlarına Devam Ediyor!

Geçtiğimiz ağustos ayında Sony Music Entertainment, dijital sanata odaklanmış bir NFT pazarı olan MakersPlace’e, Pantera Capital, Bessemer Venture Partners ve Coinbase Ventures’in de katılımıyla 30 milyon dolarlık finansman sağladı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Mart ayına gelindiğinde, müzik şirketi ortağının Solana merkezli NFT pazar yeri Snowcrash ve diğer müzik devi Universal Music Group ile Bob Dylan ve Miles Davis NFT koleksiyonları piyasaya sürüldü.

NFT’ler ve Metaverse Alanı Dikkat Çekiyor

NFT’ler ve Metaverse alanı dev şirketlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde müzik ve eğlence endüstrisinden dev şirketler bu alan ile ilgili daha fazla öne çıkmaya başladı.

Kısa süre önce düzenlenen MTV Video Müzik Ödülleri’nde, Eminem ve Snoop Dogg’un yeni single’ları, Yuga Labs tarafından oluşturulan bir Metaverse’de performansları da dahil olmak üzere çevrim içi ve sanal performanslar yoğun bir şekilde yer aldı.

Eminem NFT Muhabbit - Amerikan Müzik Devi Sony Music, NFT Alanındaki Adımlarını Güçlendiriyor!

Hatta “From the D to the LBC” şarkısı haziran ayında yayınlandı. Bu şarkının içerisinde Eminem ve Snoop Dogg’a ait iki Bored Ape Yacht Club avatarı da yer aldı.

MTV’nin Video Müzik Ödülleri ayrıca, açılış yılında Ariana Grande, Justin Bieber, Charli XCX, Twenty One Pilots, BTS ve Blackpink olmak üzere altı farklı dal için aday gösterilen ve sonunda kazanan En İyi Metaverse Performansı adlı yeni bir ödül kategorisine de yer verdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar