Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61958.9
1.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2995.8
0.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.63
-1.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $543.5
-0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Amerikan Otomobil Devi Ford, NFT ve Metaverse Alanına Giriş Yapıyor!

Şirketin, bu alanlarla ilgili 19 ticari marka başvurusunda bulunduğu belirtiliyor.  

Clock
Paylaş
Amerikan Otomobil Devi Ford, NFT ve Metaverse Alanına Giriş Yapıyor!

Amerikan otomobil üreticisi Ford Motor Company, NFT ve Metaverse dünyasına girişini hazırlayan yeni bir adım atıyor. Şirketin, bu alanlar ile ilgili olarak 19 ticari marka başvurusunda bulunduğu belirtiliyor.  

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticaret Ofisi (USPTO) lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis kısa süre önce sosyal medyada paylaştığı bir gönderide; şirketin, Mustang, Bronco, Lincoln, Explorer ve F-150 Lightning dahil olmak üzere otomobil markalarını kapsayan toplam 19 ticari marka başvurusu yaptığını açıkladı.

728×90 muhabbit - Amerikan Otomobil Devi Ford, NFT ve Metaverse Alanına Giriş Yapıyor!300x250 muhabbit - Amerikan Otomobil Devi Ford, NFT ve Metaverse Alanına Giriş Yapıyor!

Şirketin ticari marka başvuruları; sanal arabaları, kamyonları, kamyonetleri, SUV’ları kapsıyor ve ayrıca NFT’ler için önerilen bir çevrim içi pazar yerini de kapsıyor.

Paylaşılan USPTO belgelerine göre Ford, NFT’ler ile doğrulanacak olan otomobillerini, SUV’larını, kamyonlarını ve kamyonetlerini içeren indirilebilir sanat eserleri, metin, ses ve video oluşturmayı planlıyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Şirket ayrıca, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklikte yürütülen çevrim içi ticaret fuarları da dahil olmak üzere, “çevrim içi sanal dünyalarda” kullanım için araç parçaları, aksesuarları ve kıyafetleri içeren “bilgisayar programları” olarak adlandırılan “indirilebilir sanal ürünler” için planlarını açıkladı.

Ayrıca, bir web sitesi aracılığıyla “başkalarının dijital sanat eserlerini” tanıtmak için bir pazar yeri yaratmanın yanı sıra NFT’ler ve dijital koleksiyon ürünleri içeren çevrim içi perakende mağaza hizmetleri oluşturma niyetleri de bulunuyor.

Ford’un Web3 alanına girme kararı, Ford Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford ve CEO Jim Farley’nin şirket harcamalarını azaltmak için küresel iş gücünden azaltmaya gideceğini açıklamasından kısa bir süre gelmiş oldu.

Dev Otomobil Şirketleri Blockchain Teknolojisine Yöneliyor

Metaverse alanına adım atan ilk otomobil şirketi aslında Ford değil. Hatırlanacağı üzere Nissan, Toyota ve Hyundai gibi otomobil şirketleri de hızla büyüyen Metaverse alanına giriş planlarını duyurdu.

Bunun yanında Bentley ve Lamborghini gibi lüks otomobil üreticileri ise şimdiden NFT koleksiyonlarını piyasaya sürdü.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar