Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66173.99
-0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3198.84
0.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.32
-2.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.9
1.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Amerikan Senatör Lummis ve Gillibrand, Kripto Para Tasarısı Hakkında Açıklama Yaptı!

Kripto para yasasının bu sene çıkma ihtimali zor

Clock
Paylaş
Amerikan Senatör Lummis ve Gillibrand, Kripto Para Tasarısı Hakkında Açıklama Yaptı!

ABD Wyoming Eyaletinden Bitcoin dostu Senatör Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand liderliğindeki iki büyük parti, kripto para tasarısının büyük olasılıkla gelecek yıla erteleneceğini açıkladı.

19 Temmuz 2022 Salı günü Bloomberg’ün Kripto Para Zirvesinde konuşma yapan Senatörler, hazırlanan kapsamlı tasarının bu yıl tamamlanmasının çok küçük bir ihtimal olduğunu belirtti. Lummis konu hakkında şunları söyledi:

728×90 muhabbit - Amerikan Senatör Lummis ve Gillibrand, Kripto Para Tasarısı Hakkında Açıklama Yaptı!300x250 muhabbit - Amerikan Senatör Lummis ve Gillibrand, Kripto Para Tasarısı Hakkında Açıklama Yaptı!

“Kirsten ve ben hazırlanan tasarının tek parça halinde gelecek yıla kadar ertelenmesinin daha olası olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamlı ve çok büyük bir konu ayrıca birçok ABD Senatörü için hala yeni ve bu yüzden bu yılda sahip olduğumuz birkaç hafta içinde sindirmeleri çok fazla.”

Sorumlu Finansal İnovasyon Yasası, 6 Haziran 2022 tarihinde ABD Senatosunda tanıtıldı. Yasada kripto para düzenlemesi, stablecoin düzenlemesi, bankacılık, dijital varlıkların vergi muamelesi ve kurumlar arası koordinasyon söz konusu olduğunda Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yasadaki rolünün ne olacağı da tartışılıyor.

Ancak ikili, bu yıl başka yasa tasarılarının çıkabileceğini belirtti. Gillibrand, Demokrat Senatör Debbie Stabenow ve Cumhuriyetçi sıralama üyesi John Boozman’ın CFTC’yi kripto para için kilit düzenleyici olarak öneren bir tasarı üzerinde çalıştığını vurguladı.

Tasarıda, Lummis ve Gillibrand’ın sunduğu mevzuatlara göre dijital varlıkların emtia olarak sınıflandırılması gerektiğini dolayısıyla CFTC’nin yetki alanına girmesi gerektiğine dair bir bölüm yer alıyor.

Senatör Lummis ayrıca, tasarıdaki finansal kurumlar tarafından çıkarılan stablecoin düzenlemesine odaklanan kısmının bankacılık komitesinden başka bir tasarıya da aktarılabileceğini ve bu yıl oylanabileceğini belirtti.

Senatör Lummis ve Gillibrand Yasa Tasarısı Hakkında Açıklamalar Yaptı

Senatörler, hem demokratların hem de cumhuriyetçilerin tasarıya nispeten olumlu baktıklarını belirtti.

Senatör Gillibrand konu hakkında şunları söyledi:

“Oluşturulan ortak bir zemin var ve Senatör Lummis’in de dediği gibi iki komitenin en çok odaklandığı konular bankacılık ve tarım oldu. Senatör Wyden ve komitesi tasarımızdaki vergi hükümlerinin iyi bir bölümünü yazdı.”

İkili, kapsamlı bir kripto para tasarısının gelecek yılki oylamadan önceye hazır olacağını ve ilgi çekmesinin biraz zaman alacağını kabul etti. Gillibrand, bu süreçte en azından tüketicilerin korunmasının acil bir ihtiyaç olduğunun diğer Senatörlerinde anladığını söyledi. Gillibrand, konuşmasında şunları söyledi:

“Senatörler, tüketicilerin bugün korunmadığını, gözetim veya hesap verebilirliğin olmadığını ve bu alanda hiç kural olmadığını gördü. Bu işin acil yapılması gerektiğini anladılar ve bunun bizim yapmamız gerektiğini biliyorlar.”

Konuşmasında Celsius ve Voyager gibi kripto para kredi şirketlerinden yapılan son iflas işlemlerine atıfta bulunan Gillibrand, kullanıcıların bu platformlara yatırdıkları varlıkların kaybetme riski olduğunu açıkladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar