Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66710
4.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3492.61
3.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.2
5.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.3
4.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ampleforth Birden Çok Ağ Üzerine Taşınıyor!

AMPLTalk üzerinde yapılan duyuru ile birlikte Ampleforth’un Tron, Polkadot ve Near Protocol üzerinde de bulunacağı açıklandı.

Clock
Paylaş
Ampleforth Birden Çok Ağ Üzerine Taşınıyor!

Elastik arz yapısı ile dikkat çeken Ampleforth, Ethereum harici farklı “blockchain”ler üzerinde bulunacağını açıkladı.

728×90 muhabbit - Ampleforth Birden Çok Ağ Üzerine Taşınıyor!300x250 muhabbit - Ampleforth Birden Çok Ağ Üzerine Taşınıyor!

AMPLTalk üzerinde yapılan duyuru ile birlikte Ampleforth’un Tron, Polkadot ve Near Protocol üzerinde de bulunacağı açıklandı.

DeFi Market Cap

Bu sayede AMPL, stablecoinler ve Bitcoin gibi birden fazla blockchain üzerinde varlık gösterecek.

Esnek arz yapısı ile itibari para birimlerine benzetilen AMPL, oluşan talep doğrultusunda arz noktasında değişiklik göstermekte. Negatif ve pozitif “rebase” ile birlikte arz noktasında değişiklik yaşayan AMPL, diğer kripto paralardan oldukça farklı bir yapıda bulunuyor. Bitcoin’in arz yapısının tam zıttı olarak tanımlanan AMPL, birçok kesim tarafından eleştirilse de geçtiğimiz dönemde en çok konuşulan altcoinler arasında bulunuyordu.

Sabit Teminatlara Bağlı Değil

AMPL, yayınlanan makalede, tek bağımsız blockchainler arası para birimi olarak tanımlanmakta. Tether, DAI ve diğer stablecoinler gibi merkezi bir teminat sistemine bağlı olmadığı belirtilen AMPL, bu sebeple makalede bağımsız bir para birimi olarak tanımlanıyor.

Tron üzerindeki DeFi kapasitesi sebebiyle Tron üzerinde varlık göstereceklerini belirten AMPL ekibi, Justin Sun ve Tron topluluğunun, AMPL için oldukça heyecanlı olduğunun altını çiziyor.

Polkadot için ise yeni nesil altyapı tanımlamasını yapan Polkadot odaklı yatırım şirketi Hypersphere Ventures kurucusu Jack Platts, AMPL’in Polkadot üzerinde bulunmasından oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Near Protocol tarafı da AMPL’in gelişinden oldukça memnun. Near Protocol kurucusu İllia Polosukhin tarafından özellikle Near Protocol üzerinde DeFi’ın gelişimi açısından önemli bir adım olarak değerlendirilen AMPL’in, benzer yapıda olacak projeler için liderlik ettiğinin altını çiziyor.

Entegrasyonlar ile üç dört farklı blockchain arasında AMPL ile bir köprü de kurulmuş olacak. Bahsi geçen entegrasyonun önümüzdeki aylarda aktive edilmesi bekleniyor.

AMPL an itibarıyla yüzde 9’luk yükseliş ile 1.64 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar