Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59924.01
2.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3198.68
1.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26
0.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.2
-0.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Analist Max Keizer, Bitcoin ETF’lerindeki Gizli Tehlikelere Karşı Uyardı

Clock
Paylaş
Analist Max Keizer, Bitcoin ETF’lerindeki Gizli Tehlikelere Karşı Uyardı

Finans dünyası spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasını beklerken, Bitcoin savunucusu ve tanınmış analist Max Keizer, spot Bitcoin ETF’leri hakkındaki endişelerini paylaştı.

Spot Bitcoin ETF’lerinin SEC tarafından onaylanması durumunda, ana akım finans sektörü, Bitcoin’i daha geniş bir kitlenin benimsemesi için kısa ve sağlam bir yol sunacak. SEC, spot Bitcoin ETF’lerini büyük olasılıkla ocak ayı başlarında onaylamaya hazırlanıyor. Bu sayede, Bitcoin geleneksel finansa entegre edilecek ve birçok kişi Bitcoin yatırımı yapabilecek. Ancak Max Keizer’ın uyarıları, tüm bu heyecanın ortasında farklı bir bakış açısı sunuyor.

728×90 muhabbit - Analist Max Keizer, Bitcoin ETF'lerindeki Gizli Tehlikelere Karşı Uyardı300x250 muhabbit - Analist Max Keizer, Bitcoin ETF'lerindeki Gizli Tehlikelere Karşı Uyardı

Keiser neden endişeli?

Finans sektöründeki tecrübelerine dayanarak konuşan Keiser’in endişesi, spot Bitcoin ETF’lerinin kullanıma sunulmasında finansal kurumlar, düzenleyiciler ve politikacılar arasında daha önce benzeri görülmemiş bir koordinasyon olması gerekeceği fikrinden kaynaklanıyor.

Keiser, ETF’lerin genel olarak “nakit girişi, nakit çıkışı” işlemleri için ayarlanmış olmasından dolayı, yatırımcıların herhangi bir Bitcoin tutmadan Bitcoin’in fiyat hareketlerine maruz kalacağını söylüyor. Bu da ETF’leri, Bitcoin’in gerçek dünyadaki faydalarından ve ilkelerinden ayıran bir “Bitcoin’in fiat para versiyonu” yaratabileceği anlamına geliyor.

Ayrıca Keizer, Washington’un bu ETF’lerin onayının yanı sıra, Bitcoin’in kendi kendine saklamasını da kısıtlamak ya da yasaklamak isteyebileceğine dair söylentiler olduğunu belirtiyor. Bu da Bitcoin’in temel değerlerinden biri olan bireylerin, bir aracıya ihtiyaç duymadan varlıklarını tutma ve kontrol etme yeteneğini önemli ölçüde etkileyebilir.

Keizer, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak benimseyen El Salvador’a taşınmanın bir çözüm olabileceğini söylüyor. Keizer bu öneriyi yaparken, El Salvador’un Bitcoin’i yasal benimsemesi ile Wall Street ve Washington’un manipülatif taktikleri olarak algıladığı şeyler arasındaki zıtlığın altını da çizmiş oluyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar