Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51438.99
-1.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2928.3
-0.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.29
-4.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $371.7
4.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

Analistler #DeFi ile Birlikte Ethereum’un Değerini Katlayacağını Düşünüyorlar

#DeFi 2020 yılına damga vurabilir

Clock
Paylaş
Analistler #DeFi ile Birlikte Ethereum’un Değerini Katlayacağını Düşünüyorlar

Merkeziyetsiz finans ürünlerindeki kilitli toplam Ethereum’un dolar karşılığı değeri 800 milyon doları aştı tarihinini en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı diğer yandan bu ürünleri üzerinde barındıran Ethereum isefiyat olarak son iki yılda yatırımcılarını pek güldürmedi dersek yalan söylemiş olmayız. Peki #DeFi ile beraber ETH, piyasa değerinde bir ritim yakalayabilir mi ? Analistler Ethereum’un 2017’deki ICO balonu gibi #DeFi ile beraber 1 trilyon doları aşan bir market değerine sahip olmasını ihtimal dahilinde görüyorlar.

Binance BannerBinance Banner

Peki Nasıl ?

1- Küresel olarak güven vermeyen ekonomi kriptoparalara ve en büyük ikinci kriptopara olan Ethereum’a olan ilgiyi arttırabilir.

Bu bölüm Fitzner Blockchain Consulting & DeFi Rate’ten Lucas Campbell’ın Bankless Substack makalesinden alınmıştır

2- 2017 Balonuna neden olan etki şüphesiz insanların zengin olma hayallerini kullanan #ICO’lardı. Daha sonra markete zahiri bir boğa sezonunu 2019 başında #IEO’lar yaşatmıştı. #DeFi ile beraber ETH protokolleri ve gerçek kullanım alanlarının rekor kırması sadece bir başlangıç olabilir.

3- #DeFi ürünlerindeki kilitli Ethereum miktarı, 2019’un son haftalarında aşırı büyüme yaşadı %80’in üzerinde arttı ve Ethereum’un %3’üne yakın bir kısmını kilit altına aldı. Bununla birlikte, DeFi 2018 ve 2019’a boyunca ne kadar arttıysa Etherum birim fiyatı da o kadar düştü.

4- Teminat oranı Ethereum fiyatıyla direkt alakalı

Örnek üzerinden anlatacak olursak;

ETH üzerindeki stabil coin olan Dai’nin, 2020’de 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştığını varsayarsak (En büyük stabil coin Tether’in piyasa değeri ise 5 milyar dolar), kilitlenmesi gereken toplam ETH miktarı toplam Ethereum miktarının %15’in üzerine çıkması demek… Anlayacağınız üzere aslında #DeFi ların başarısı da bir nevi Ethereum’ un fiyatı ile beraber hareket etmeli Ethereum fiyatı 500 dolar olursa ise 1 milyar dolarlık DAI için sadece %4.5 Ethereum kilitli kalmalı.

5- Şimdi Ethereum küresel pazarı hedeflerken, geleneksel türev pazarındaki 670 Trilyon doların sadece % 1’inin DeFi’ye girdiğini hayal edin. Ethereum fiyatı beş haneye ulaşabilir ve muhtemelen 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan ilk kripto para birimi olabilir.

6- ETH2.0
Sektörde 1 yıldan fazla süreden bulunan herkes biliyordur ki Ethereum’un yılan hikayesine dönen bir Proof of Stake’e geçme hikayesi var. Bu yıl içerisinde geçeceği söyleniyor. En azından dün açıklanan bir güncellemeyle ETH2.0′ dan önce 2020 içerisinde ETH1.5 gibi bir ara faz süresine girecekleri kesinleşmiş oldu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar