Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61921.94
1.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2993.02
0.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.61
-1.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $543.1
-0.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Anchorage ETH Tabanlı Yeni Ürününü Duyurdu!

ABD merkezli kripto para bankası Anchorage, Ethereum (ETH) tabanlı yeni ürününü duyurdu.

Clock
Paylaş
Anchorage ETH  Tabanlı Yeni Ürününü Duyurdu!

ABD merkezli kripto para bankası Anchorage, Ethereum (ETH) tabanlı yeni ürününü duyurdu.

Dijital varlık bankası olarak tanımlanabilecek olan Anchorage, kurumsal yatırımcı etkileşimini artırabilmek amacı ile kripto para tabanlı lending ve borrowing (borç alma-borç verme) ürünleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

BankProv ile ortaklığı sayesinde Anchorage, ETH tabanlı yeni ürününü duyurdu. Eski ismi ile The Provident Bank olarak bilinen ABD’li banka ile çalışmalar sonucu ortaya konan ürün, yatırımcıların ETH teminatı ile borçlanmalarına izin verecek.

İlk Örnek Değil

Yatırımcılar yeni ürün ile ETH teminatı ile ABD doları borçlanabilecek. Geçtiğimiz dönemde Silvergate Bank ile BTC teminatı ile ABD doları kredisi hizmeti sunan Anchorage, benzer bir partnerlik ile ETH tabanlı kredi hizmetini aktive etmiş durumda.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Anchorage CEO’su Diogo Monica, geleneksel bankalarla gidilen iş birliğinin Anchorage operasyonları için çok önemli olduğunu, aynı zamanda da müşteri tabanını genişletme noktasında önemli bir adım olduğunu vurguladı.

ETH tabanlı çalışmaların yavaş yavaş rayına oturacağını belirten Monica, yatırımcıların BTC ile ilgili endişelerinin azalmaya başladığını, bu durumun yakın zamanda ETH için de geçerli olmasını beklediğini açıkladı.

Halihazırda DeFi tabanlı uygulamalar üzerinden de gerçekleştirilebilecek olan BTC ve ETH teminatlı krediler için seçenekler her geçen gün artmaya devam ediyor. Makerdao, Aave ve Compound gibi uygulamalar üzerinde gerçekleştirilebilecek işlemler için ABD’den lisanslı bir dijital varlık bankasının da harekete geçmesi sizce merkezsiz uygulamalar için nasıl bir etki oluşturabilir?

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar