Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67394
0.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3469.63
-0.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.08
3.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.3
-0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Animoca Brands, 2,2 Milyar Dolarlık Değerleme İle 65 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Animoca Brands 65 milyon dolarlık fon topladı!

Clock
Paylaş
Animoca Brands, 2,2 Milyar Dolarlık Değerleme İle 65 Milyon Dolarlık Fon Topladı

NFT ve merkeziyetsiz oyun sektöründe önde gelen yatırımcılardan olan Animoca Brands, 2,2 milyar dolarlık değerleme ile yaptığı son finansman turunda 65 milyon dolarlık fon topladı.

Şirketin bugün (20 Ekim 2021) yaptığı açıklama ile 2,2 milyar dolarlık bir değerleme ile 65 milyon dolarlık bir sermaye artışı duyuruldu.

728×90 muhabbit - Animoca Brands, 2,2 Milyar Dolarlık Değerleme İle 65 Milyon Dolarlık Fon Topladı300x250 muhabbit - Animoca Brands, 2,2 Milyar Dolarlık Değerleme İle 65 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Animoca Brands, geçtiğimiz mayıs ayında 88 milyon dolarlık bir fonlama ile 1 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmıştı ve temmuz ayında da 138,88 milyon dolar daha toplamıştı. Yani geçtiğimiz mayıs ayındaki fonlamadan bu yana şirket değeri şu an 2 katından daha yüksek ve henüz aradan sadece 5 ay geçti!

Finansman turunun yatırımcıları arasında Liberty City Ventures, Ubisoft Entertainment, Sequoia China, Dragonfly Capital, Com2uS, Kingsway Capital, 10T, Token Bay Capital, Smile Group, Tess Ventures ve MSA Capital yer almakta.

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre yeni sermaye, stratejik yatırımlar, satın almalar, ürün geliştirmeler ve popüler fikri mülkiyet lisanslarını finanse edilmesi için kullanılacak.

Şirket tarafından yapılan başka bir basın açıklamasında, Axie Infinity, Dapper Labs ve OpenSea gibi şirketlere yaptığı erken yatırımlardan sonra, şirketin portföyünün artık 100’den fazla NFT ile ilgili girişimi içerdiği dile getirilmişti.

NFT’ler Tam Bir Kültür Deposu!

Animoca Brands Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu, Blockchain teknolojisine dayalı merkeziyetsiz oyun sektörünün parlak bir geleceğe sahip olduğuna inandığını ifade etti.

“NFT’ler gerçekten dijital bir kültür deposu olmakta. Her birimiz sadece parasıyla ilgilenmekle kalmayıp, daha çok kültürü ile ilgileniyoruz. Finans alanından gelen insanlar genellikle kripto parayı finansal açıdan görmekte. Ancak oyunlarla birlikte kültürel bir perspektif sağlanabiliyor.”

Anımoca Brands Yönetim Kurulu Başkanı Yat Sıu

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar