Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61964.61
1.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2996
0.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.64
-1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $543.3
-0.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Animoca Brands, Metaverse Alanındaki Dev Adımını Duyurdu!

Animoca Brands, yaptığı bir açıklama ile 2 milyar dolarlık bir metaverse fonu başlatmayı planladığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Animoca Brands, Metaverse Alanındaki Dev Adımını Duyurdu!

Hong Kong merkezli blockchain yazılım şirketi Animoca Brands, yaptığı bir açıklama ile 2 milyar dolarlık bir metaverse fonu başlatmayı planladığını duyurdu. 

728×90 muhabbit - Animoca Brands, Metaverse Alanındaki Dev Adımını Duyurdu!300x250 muhabbit - Animoca Brands, Metaverse Alanındaki Dev Adımını Duyurdu!

The Sandbox gibi metaverse projelerinin ana şirketi olan Animoca, web3 ve metaverse dünyasındaki çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda da şirket, yeni fonu ile blockchain teknolojsi alanındaki girişimleri için daha fazla sermayeye ihtiyaç duyan şirketlere odaklanacağını belirtti.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Ekosistemin en tanınmış şirketlerinden biri olan Animoca Brands’ın kurucu ortağı Yat Siu, yeni başlatılacak ve yaklaşık 2 milyar dolar kaynağa sahip fonun, girişimciler için çok iyi bir fırsat olduğunu belirtti.

Halihazırda birkaç yatırımcıdan 804 milyon dolar toplamış olan Animoca Brands’in, metaverse ve web3 alanını desteklemeye devam edeceğini belirten Siu, şu ifadelere yer verdi:

“Birçok geleneksel yatırımcı için büyümeye geç bir aşamaya yatırım yapmak daha güvenlidir. Riski çok daha yüksek olan bir tohum girişimine yatırım yapmaktan çok farklı.”

Animoca Capital olarak adlandırılan yeni fonun, mevcut piyasa koşullarına rağmen, sektörü desteklemek için faaliyetler gerçekleştirileceği belirtildi. Özellikle kötü dönemlerde bile büyümenin engellenmemesi gerektiğini belirten Siu, bu durumu şu cümle ile açıkladı:

“Bir ayı piyasasında, genellikle olan şey, konsantrasyonun piyasa liderlerine gitmesidir. Koşullar ne olursa olsun büyümek için desteğe ihtiyaç bulunuyor.”

Ayrıca Siu, Animoca’nın metaverse ve web3 oyunlarının kripto paraların benimsenmesi için güçlü araçlar olduğunu belirtti.

Animoca Brands Büyümeye Devam Ediyor

Piyasa değeri açısından lider konumda olan Animoca, son birkaç yıldır yaptığı yatırımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle blockchain tabanlı oyun şirketlerine yatırım yapan şirket, kısa süre önce yeni yatırımlarını duyurmuştu.

Hatırlanacağı üzere şirket, GEAR.CLUB, F1 Mobile, Need for Speed: Porsche ve Rally gibi araba yarışı odaklı oyunların yaratıcısı olan Fransız oyun geliştiricisi Eden Games’i satın aldığını açıklamıştı.

Yine hatırlanacağı üzere Animoca Brands, bu yılın şubat ayında, Torque Burnout ve Torque Drift gibi oyunların arkasındaki mobil oyun geliştiricisi Grease Monkey’i de satın almıştı.

animoca - Animoca Brands, Metaverse Alanındaki Dev Adımını Duyurdu!

Bunların yanında aldığı yatırımlar ile de adından söz ettiren Animoca Brands, şirket değerlemesini de sürekli artırıyor. Geçtiğimiz aylarda yine bir fon duyurusu yapan şirket, 5,9 milyar dolarlık değerleme ile yaptığı son finansman turunda 75,32 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

Ocak ayında şirket, 358,88 milyon dolarlık yeni fon sağladıktan sonra 5 milyar doların üzerinde bir değerleme elde etmişti. Şimdi ise şirket yeni bir finansman ile büyümesini sürdürmeye devam ediyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar