Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63455.05
-4.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3104.1
-4.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.59
-5.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.5
-4.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Animoca Brands, Notre Game’i Satın Aldı!

Animoca Brands bir oyun şirketi daha satın aldı.

Clock
Paylaş
Animoca Brands, Notre Game’i Satın Aldı!

Oyun ve metaverse dünyasının büyüyen ismi Animoca Brands, resmi internet sitesinde oyun geliştirme şirketi Notre Game’in tüm hisselerini satın aldığını açıkladı.

Animoca Brands, 3 Haziran 2022 Cuma günü kendi sitesinde Notre Game oyun şirketinin yüzde 100’ünü satın aldığını açıkladı. Notre Game, yenilikçi hibrid fiziksel-dijital kart mobil oyunu Scratch Warsile tanınıyor. Şirket ayrıca, şu anda oynadıkça kazandıran NFT temalı Scratch Lords oyunu üzerinde çalışıyor.

728×90 muhabbit - Animoca Brands, Notre Game'i Satın Aldı!300x250 muhabbit - Animoca Brands, Notre Game'i Satın Aldı!

Notre Game Hakkında

Notre Game, 2016 yılında Prag’da deneyimli oyun tasarımcısı Jiri Mikolas tarafından yeni oyunlar oluşturma ve mevcut oyun konseptlerinde yenilik yapma misyonuyla kuruldu. Şirket, kuruluşundan bu zamana kadar diğer mobil oyun şirketlerinin kaçındığı alanlarda yenilikçi ve cesur projelere odaklandı ve kendi yolunu çizdi.

Animoca brands Muhabbit - Animoca Brands, Notre Game'i Satın Aldı!

Çıkardığı Scratch Wars oyunu ile fiziksel dünyadaki kartları oyun dünyasına taşıdı ve hibrid bir model ortaya çıkardı. Oyuncular kazınabilir eşsiz kartları aldıktan sonra telefon ile tarayarak hem çevrim içi hem de çevrim dışı oyun fırsatlarını yakaladılar.

Scratch Wars, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da oynanabilir yapıldı. Gerçek mağazalarda satışı yapılan kartlardan yaklaşık olarak 2 milyon euro’luk (3 milyon dolar civarı) gelir elde edildi. Oyunun hibrid modelinde yeni kullanıcılar üzerinde yapılan araştırmada uygulamayı indiren ve yükleyen kullanıcıların %12’sinin perakende mağazalarında fiziksel kartlar satın almaya devam ettiği ve kartları Scratch Wars uygulamasında taradığı ortaya çıktı.

Animoca Brands ve Notre Game birlikte çalışarak Scratch Lords‘un oyun pazarına çıkmasını sağlayacak. Scratch Lords, Scratch Wars’un başarılı oyun mekanikleri üzerine kurulu yenilikçi bir kart oyunudur. NFT entegrasyonu ve pazar alanı gibi özellikleri olacak oyunun 2022’nin 3. çeyreğinde çıkması planlanıyor.

Animoca Brands’ın satın alımından sonra Notre Game’in yönetimi ve çalışanları aynı şekilde çalışmaya devam edecek.

Notre Game, Animoca Brands’ın bir parçası olarak ürünlerini küresel piyasalara sunabilecek. Ayrıca Animoca Brands’ın kullandığı büyük ağları ve kaynakları da kullanabilecek. Animoca ise tecrübeli bir oyun stüdyosunu bünyesine eklemiş oldu ve açık metaverse geliştirme çalışmalarına desteklemiş oldu.

Animoca Brands’ın Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Yat Sıu konu hakkında şunları söyledi:

“Notre Dame’ın fiziksel-sanal hibrit oyun modeliyle gösterdiği yenilik ve cesaretten etkilendik. Şirket, güçlü liderliğe sahip sağlam bir ekibe ve açık metaverse’ün kurulmasına katkıda bulunma misyonumuzda aradığımız deneyim ve zihniyete sahip.”

Notre Game’ın CEO’su ve oyun tasarımcısı Jiri Mikolas ise konu hakkında şunları söyledi:

“Animoca Brands’ın vizyonu sayesinde yıllarca süren sıkı çalışma sonrasında oyun geliştirme çabalarımızın doruk noktasındayız. Artık fikirlerimizi tüm dünyaya gösterme şansına sahibiz.”

Animoca Brands Hakkında

Animoca Brands, blok zinciri üzerinde oyun geliştirme işinde önde gelen isimlerden. Son zamanlarda yeni oyun stüdyolarını satın alarak kuracağı açık metaverse dünyasını genişletmeye çalışıyor. Şirketin sahip olduğu oyunlar arasında; The Sandbox, Crazy Kings ve Crazy Defense Heroes gibi oyunlar bulunuyorken, aynı zamanda Disney, WWE, Snoop Dogg, The Walking Dead, Power Rangers, MotoGP ve Formula E gibi popüler fikirsel özellikler kullanan ürünler de bulunuyor.

Ayrıca şirketin; The Sandbox, Blowfish Studios, Quidd, GAMEE, nWay, Pixowl, Forj, Lympo, Grease Monkey Games, Eden Games, Darewise Entertainment ve Notre Game gibi birçok alt kuruluşu bulunuyor. Animoca Brands’ın portföyünde ise; Colossal, Axie Infinity, OpenSea, Dapper Labs (NBA Top Shot), Yield Guild Games, Harmony, Alien Worlds ve Star Atlas gibi 340’dan fazla yatırımı bulunuyor.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar