Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68218.99
-2.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3818.23
1.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.5
-3.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.4
-3.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Animoca Brands, Oyun Ekosistemini Büyütmek İçin Yeni Bir Adım Daha Attı!

Animoca Brands fon toplamaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Animoca Brands, Oyun Ekosistemini Büyütmek İçin Yeni Bir Adım Daha Attı!

NFT ve merkeziyetsiz oyun sektöründe önde gelen yatırımcılardan olan Hong Kong merkezli Animoca Brands yeni bir fon duyurusu yaptı. Şirket yaptığı açıklamada, 5,9 milyar dolarlık değerleme ile yaptığı son finansman turunda 75,32 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Animoca Brands, Oyun Ekosistemini Büyütmek İçin Yeni Bir Adım Daha Attı!300x250 muhabbit - Animoca Brands, Oyun Ekosistemini Büyütmek İçin Yeni Bir Adım Daha Attı!

Hatırlanacağı üzere ocak ayında şirket, 358,88 milyon dolarlık yeni fon sağladıktan sonra 5 milyar doların üzerinde bir değerleme elde etmişti. Şimdi ise şirket yeni bir finansman ile büyümesini sürdürmeye devam etti.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Yeni yatırımcılar arasında Liberty City Ventures, Kingsway Capital, Alpha Wave Ventures, 10T, SG Spring Limited Partnership Fund, Generation Highway Ltd, Cosmic Summit Investments Limited yer aldı. 

Animoca tarafı yaptığı açıklamada yeni sermayenin çeşitli alanlarda kullanacağını belirtti. Bunlar arasında, stratejik satın almaları, yatırımları ve ürün geliştirmeyi finanse etmeye devam etmek, popüler fikri mülkiyetler için lisansları güvence altına almak ve çevrim içi kullanıcılar için dijital mülkiyet haklarını teşvik etme yer alacak.

Animoca Brands’in Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Dijital mülkiyet hakları, çevrim içi herkesi etkileyen ve açık metaverse’ün ortaya çıkması için zemin hazırlayacak, toplumu tanımlayan bir nesil değişimini temsil ediyor.”  

Liberty City Ventures’ın Yönetici Ortağı Emil Woods ise şunları söyledi:

“Önümüzdeki on yılda insanlık, varlıkların blok zincirine dayalı dijital mülkiyetinin günlük yaşamın sayısız yönüne getireceği oyunun kurallarını değiştiren gücü keşfedecek ve benimseyecek.” 

Animoca Brands Büyümeye Devam Ediyor

Piyasa değeri açısından lider konumda olan Animoca, son birkaç yıldır yaptığı yatırımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle blockchain tabanlı oyun şirketlerine yatırım yapan şirket, kısa süre önce yeni yatırımlarını duyurmuştu.

Geçtiğimiz hafta yapılan şirket açıklamasında, GEAR.CLUB, F1 Mobile, Need for Speed: Porsche ve Rally gibi araba yarışı odaklı oyunların yaratıcısı olan Fransız oyun geliştiricisi Eden Games’in satın alındığı açıklanmıştı.

animoca - Animoca Brands, Oyun Ekosistemini Büyütmek İçin Yeni Bir Adım Daha Attı!

Yine hatırlanacağı üzere Hong Kong merkezli Animoca Brands, bu yılın şubat ayında, Torque Burnout ve Torque Drift gibi oyunların arkasındaki mobil oyun geliştiricisi Grease Monkey’i de satın almıştı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar