Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65658.11
1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3155.65
4.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.52
9.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.3
1.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Anket: Afrikalıların Yüzde 50’si Eğitim Masrafları İçin Kripto Para Yatırımı Yapıyor!

Afrika’daki çoğu yetişkin, çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlayabilmek için kripto paralara yatırım yaptığını söylüyor.

Clock
Paylaş
Anket: Afrikalıların Yüzde 50’si Eğitim Masrafları İçin Kripto Para Yatırımı Yapıyor!

Yapılan bir ankete göre, Kenya, Nijerya ve Güney Afrika’daki çoğu insan, ailelerinin refahını ve çocuklarının eğitim hayatını güvence altına almak için kripto para piyasasında işlem yaptığını söylüyor.

728×90 muhabbit - Anket: Afrikalıların Yüzde 50'si Eğitim Masrafları İçin Kripto Para Yatırımı Yapıyor!300x250 muhabbit - Anket: Afrikalıların Yüzde 50'si Eğitim Masrafları İçin Kripto Para Yatırımı Yapıyor!

Eğitim Masraflarını Karşılamak İçin Kripto Paralara Yatırım Yapmak

Londra merkezli şirket Lunonun yaptığı ankete; Nijerya, Kenya, Güney Afrika, Birleşik Krallık, Avustralya, Endonezya ve Malezya’dan yaklaşık 7.000 insan katıldı. Anket, Afrika’daki insanların kripto paralara neden yatırım yaptığını öğrenmek için gerçekleştirildi.

Sonuçlara göre, Afrika’da yaşayan çoğu yetişkin finansal açıdan uzun vadeli yatırımlar yapıyor. Bu şekilde düşünen yetişkinlerin %69’u ailelerine daha iyi bir yaşam sağlamak için kripto paralara yatırım yapıyor.

Ankette bir diğer dikkat çeken nokta ise insanların %48’i çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlamak için kripto paralara yatırım yaparak eğitim masraflarını karşılamayı düşünüyor. Bununla birlikte ankete katılanların sadece %3’ü yatırım kararları verirken bir planları olmadığını kabul ediyor.

Luno’nun Afrika Genel Müdürü Marius Reitz, Afrika’daki durumu bir kripto para devrimi olarak nitelendirdi. Bununla birlikte Reitz sözlerine şu şekilde devam etti:

Son haftalarda Afrika’nın kripto paraya olan ilgisi arttı. Afrika’daki insanların kripto paralara olan ilgisi heyecan verici olsa da, bu geçişi güvenli bir şekilde gerçekleştirmek hayati önem taşıyor.

Afrikalılar, kripto paralara ilgi duyuyor ama hala büyük bir kısmı kripto para birimleri hakkında temel bilgiye sahip değil. Ankete göre; Nijeryalıların %55’i kripto paralar hakkında bir şey bilmediklerini belirtirken, Güney Afrika ve Kenya’daki yüzde sırasıyla %56 ve %64 olarak dikkat çekiyor.

Diğer Ülkelerde Son Durum

İngiltere, Endonezya, Avustralya ve Malezya’dan katılımcıların çoğunluğunun, kripto para piyasasına adım atmak için farklı nedenleri var.

Avustralyalıların %41’i, tasarruf etmek için kripto para piyasasına yatırım yaptıklarını söylerken, Birleşik Krallık, Endonezya ve Malezya’dan katılımcılar için genel cevap, emeklilik fonlarını korumak için oldu.

Bunun dışında ankete göre; Kenyalı katılımcıların %4’ü hem dijital varlıklara hem de altına sahip olduklarını söylerken, Malezya ve Endonezya’da sırasıyla %39 ve %63 olması göze çarpan detaylardan biri oldu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar