Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65110
-0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3546.62
0.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.76
-0.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.9
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Anketlere Göre ABD’li Yetişkinlerin Çoğu Kripto Paralar ile İlgileniyor!

Anketlere göre kripto para benimsemesi artıyor!

Clock
Paylaş
Anketlere Göre ABD’li Yetişkinlerin Çoğu Kripto Paralar ile İlgileniyor!

Anketlere göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin yaklaşık üçte ikisi Bitcoin gibi kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için araştırmalar yapıyor.

Tyler ve Cameron Winklevoss’a ait bir kripto ticaret platformu olan Gemini, ABD’deki kripto pazarındaki tüketici eğilimleri hakkında bilgi veren yeni bir rapor yayınladı. Veriler, 18 ila 65 yaşları arasındaki 3.000 ABD’li yetişkinin katıldığı ulusal bir anketten elde edildi. Bu arada ankete katılan kişilerin hane geliri 40.000 $’ın üzerindeydi.

728×90 muhabbit - Anketlere Göre ABD'li Yetişkinlerin Çoğu Kripto Paralar ile İlgileniyor!300x250 muhabbit - Anketlere Göre ABD'li Yetişkinlerin Çoğu Kripto Paralar ile İlgileniyor!

Rapor, 2021 yılı boyunca ülkenin kripto yatırımcılarının önemli ölçüde genişlediğine ve çeşitlendiğine işaret ediyor. Katılımcıların yaklaşık %63’ü kendilerini kripto meraklısı olarak nitenedirdi. Yani bu kişiler şu anda kripto para birimi satın almamış, fakat yakın zamanda kripto para almayı planlıyor.

Anket bulgularına göre Gemini, ABD nüfusunun yaklaşık %14’ünün kripto para birimlerine sahip olduğunu tahmin ediyor.

Ayrıca Gemini’nin tahminlerine göre anket, mevcut kripto para sahiplerinin %26’sını oluşturan kadın yatırımcıların potansiyel büyümesini de belirledi. Ankete göre kadınlar, erkeklere göre çok daha fazla oranda kripto para piyasasına girmeye meyilli.

Bu yılın başından bu yana yayınlanan diğer raporlarla beraber, ABD’de kripto para biriminin benimsenmesinde umut verici eğilimler var. Mihuzo Securities tarafından Mart ayında yapılan bir anket, ABD sakinlerine verilen 400 milyar $’lık teşvik fonunun %10’unun Bitcoin ve hisse senedi satın almak için kullanılacağını tahmin ediyor. Küresel tüketici araştırma platformu Piplsay tarafından Şubat 2021’de yapılan bir ankete göre ise, Amerikalıların %25’i zaten kripto para birimine yatırım yapmışken, %27’si ise bu yılın sonlarında yatırım yapmayı planlıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar