Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66928.02
-1.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3504.82
-0.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.29
-3.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.7
-0.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Anonymous, 2 Milyondan Fazla Rus E-Postası Yayımladı!

Anonymous, çeşitli hackerlardan oluşan uluslararası bir oluşum olarak biliniyor.

Clock
Paylaş
Anonymous, 2 Milyondan Fazla Rus E-Postası Yayımladı!

Anonymous, çeşitli hackerlardan oluşan uluslararası bir oluşum olarak biliniyor. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmaya başlamasıyla beraber Anonymous, yeni hedefinin Rusya’nın interneti olacağını söylemişti.

Hacker grubu, Ukrayna’ya yapılan işgal üzerine Rus hükümetinin internet sitelerine saldıracağını 2 Mart 2022 tarihinde duyurdu.

728×90 muhabbit - Anonymous, 2 Milyondan Fazla Rus E-Postası Yayımladı!300x250 muhabbit - Anonymous, 2 Milyondan Fazla Rus E-Postası Yayımladı!

Şimdiye kadar Anonymous, Rusya Savunma Bakanlığı’nın veri tabanını ve Rusya’daki devlet tarafından işletilen çeşitli televizyon kanallarını hacklediğini açıkladı.

Anonymous, milyonlarca Rus e-postasını yayımladığını iddia etti. Hacker grubu, Ukrayna’yı işgal etmesi üzerine Rusya’ya karşı bir siber savaş veriyor. Bununla birlikte grup, devlet kurumlarına, devlet televizyon kanallarına ve merkez bankasına siber saldırılar düzenliyor.

Anonymous Rusya - Anonymous, 2 Milyondan Fazla Rus E-Postası Yayımladı!

Anonymous’un Hedefi Rusya Kültür Bakanlığı Oldu!

Anonymous Twitter üzerinden bir duyuru yaptı.

Anonymous twıtter

Sosyal medya aracılığıyla yapılan duyuruya göre, Anonymous Rus kuruluşlarına yönelik yaptığı siber saldırılar sonucunda iki milyondan fazla Rus e-postası yayımladı. Anonymous 10 Nisan 2022 Pazar günü attığı bir tweet’te şunu söyledi:

Bu sadece başlangıç!

Anonymous, Rus kuruluşlarına ait başka verileri de yayımlayacağını da söyledi. Sözünü yerine getiren grup, 11 Nisan 2022 Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yaklaşık 600.000 yeni e-posta sızdırdığını söyledi.

Rusya Federasyonu Kültür Bakanlığı’ndan 200.000’den fazla e-posta (446 GB) sızdırılmış oldu.

Rusya, 24 Şubat 2022 tarihinin erken saatlerinde Ukrayna’ya askerleriyle saldırmaya başladı. Bunun üzerine Anonymous, Rusya’ya siber yollarla saldıracağının sözünü verdi. Hacker grubu, Savunma Bakanlığı’nın web sitelerini hedef aldı.

Hacker grubu, Ukrayna’da olanlarla ilgili gerçeği anlatmak için Rus devlet televizyon kanallarını hackleyeceğini söyledi. Devlet tarafından finanse edilen uluslararası televizyon kanalı olan Russia Today (RT), büyük bir DDoS saldırısına uğradı.

2022 Mart ayının sonlarında Anonymous, Rusya Merkez Bankası’ndan (CBR) elde edilen 28 GB’lık veriyi yayımladı. Sızan belgelerin içinde 35.000’den fazla dosya bulunuyordu ve dosyaların içinde bazı gizli anlaşmaların bulunduğu söyleniyor.

Anonymous’un Rusya’da faaliyet göstermeye devam eden yabancı şirketlerin web sitelerini de siber saldırı yaptığı iddia ediliyor.

Anonymous’un bir lideri ve hiyerarşisi yoktur. Anonymous’a bağlı herhangi bir kişinin kimliği bilinmediği için yapılan eylemler anonim olarak kalır. Ancak böyle olsa bile Anonymous, son on yılda önemli siber saldırıların arkasında olduğunu iddia etmekten gocunmadı.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar