Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62229.9
2.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3435.46
2.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.24
1.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.6
1.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nı Hacklediğini Açıkladı, Rusya ise Reddediyor!

Anonymous’tan Rusya’ya bir saldırı daha geldi!

Clock
Paylaş
Anonymous, Rusya Merkez Bankası’nı Hacklediğini Açıkladı, Rusya ise Reddediyor!

Twitter üzerinden bir hesapta yapılan duyuruda ünlü hacker grubu Anonymous’un Rusya Merkez Bankası’na saldırdığı ve 28 gb’lık veriyi hacklediği açıklandı.

Anonymous ile bağlantılı olduğu düşünülen bir Twitter hesabı, Rusya Merkez Bankası’ndan 35.000’den fazla dosyanın hacklendiğini ve 48 saat içinde halka açıklanacağını iddia etti.

Binance BannerBinance Banner

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra ünlü hacker grubu Rus Hükümeti’nin internet sitelerine saldırmaya başladı. Şu ana kadar Kremlin, Devlet Duması ve Rusya Savunma Bakanlığı’nın web siteleri hedef alındı.

Grup ayrıca Ukrayna’daki gerçeği Ruslara göstermek amacıyla, Rusya devlet kanallarına da saldırmıştı. Rusya Hükümeti ülke içerisinde savaş ve Ukrayna’nın işgali gibi kelimelerin ve videoların kullanılmasını yasaklamıştı.

Elon

Atılan başka bir tweette ise Rusya Federasyonu ile birlikte çalışmaya devam eden yabancı şirketlere de saldırı yapılacağı belirtilmişti. Uyarılardan sonra grup bu şirketlere de saldırmaya başladı.

Rusya Merkez Bankası Saldırıyı Yalanladı

Rusya Merkez Bankası Anonymous‘un sosyal medya aracılığıyla yaptığı duyuruyu yalanladı. Bankanın basın sözcüsü konu hakkında şunları söyledi:

Rusya Merkez Bankası, bilgi sistemlerinden herhangi birinin olası bir şekilde hacklenmesiyle ilgili bilgileri reddediyor.

Ukrayna, Rus askerlerine karşı direnmeye devam ederken siber saldırılar iki ülke arasında yeni bir savaş alanı oluşturdu. 24 Şubat 2022 tarihinde Rus ordusunun Ukrayna sınırını geçmesinden sonra Rus hackerler Ukrayna’nın birçok sitesine saldırarak kapanmasını sağladı.

Ukrayna Hükümeti işgalden önce bile kendi siber gücünü güçlendirmek için uzman kişiler topluyordu. Rus siber saldırılarını tespit etmek ve önlemek için özel bir birim kuruldu ve görevlendirildi. Ancak savaş patlak verdiğinden beri, gelen saldırılara karşı önlem almak için özel birim ve gönüllüler ortak çalışıyor.

Anonymous’un bir lideri ve hiyerarşisi yoktur. Anonymous’a bağlı herhangi bir kişinin kimliği bilinmediği için yapılan eylemlerin tam olarak kim tarafından yapıldığı bilinmez. Ancak böyle olsa bile Anonymous, son on yılda önemli siber saldırıların arkasında olduğunu iddia etmekten geri kalmadı.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar