Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66864
-0.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3083.11
0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.8
-0.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $570.3
-0.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ant Group, Tencent ve JD.com NFT Regülasyonları için Sözleşme İmzaladı!

Çinli teknoloji devleri düzenleyicilerden önce regülasyon adımlarını atmak için istekli görünüyor.

Clock
Paylaş
Ant Group, Tencent ve JD.com NFT Regülasyonları için Sözleşme İmzaladı!

Çin medyasına göre 31 Ekim Pazar günü, önde gelen Çinli teknoloji devleri Ant Group, Tencent ve JD.com, devlet kurumlarıyla değiştirilemez “token”lar (NFT’ler) için bir “self- regulation” sözleşmesi imzaladı.

728×90 muhabbit - Ant Group, Tencent ve JD.com NFT Regülasyonları için Sözleşme İmzaladı!300x250 muhabbit - Ant Group, Tencent ve JD.com NFT Regülasyonları için Sözleşme İmzaladı!

Çinli büyük firmalar, devletin NFT’ler için düzenleme planları varsa, bunu beraber yapmak istiyor olabilir. Devletin sadece kendi ekibiyle düzenlemeler getirmesi yerine firmalarla beraber yeni bir koalisyon kurulması, NFT piyasasına daha doğru düzenlemelerin getirilmesini sağlayabilir.

Çinli firmalar NFT’lerin de kripto paralar gibi bir heyecan yaratması üzerine uğrayacağı regülasyonlardan endişe duyuyor olabilir. Kripto paraların ticareti ve madenciliği, Çin hükümeti tarafından yasaklanmıştı. Yasaklanmasının sebebi ise, kripto paraların çok fazla spekülasyonlara ve manipülasyonlara uğramasaydı.

Yapılan sözleşmenin tam adı ise “Digital Culture and Creative Industries Self-Regulation Convention” olarak geçiyor. Sözleşme, 11 maddeden oluşuyor:

 • Ekonomiyi etkinleştirmek
 • Ulusal kültürü teşvik etmek
 • Endüstrinin gelişimini desteklemek
 • Kanunlara bağlı kalmak
 • Değer desteğinin sağlanması
 • Tüketici haklarının korunması
 • Kontrol edilebilir konsorsiyum zincirleriyle çalışmak
 • Siber güvenliği sürdürmek
 • Sanal para birimlerinin önüne geçmek
 • Spekülasyon ve finansal riskleri önlemek
 • Kara paranın aklanmasını önlemek

The National Copyright Trading Center Alliance, The China Academy of Fine Arts, CCTV’s Animation Studio, Hunan Museum, Tencent’s cloud division ve JD.com’s sözleşmeyi beraber imzaladı.

Ant Group ve Tencent, web sitelerinde ve platformlarında NFT ürünleri ile kripto para pazarları arasındaki mesafeyi artırmak için NFT’leri “dijital koleksiyonlar” olarak adlandırmaya başladı. Ant Group, bu isim değişikliğine tepki gösteren kullanıcılara ise şu açıklamayı yaptı:

NFT’lerin isminden dolayı çok fazla spekülasyona neden olduğunu düşünen düzenleyicilerin fikirlerini değiştirmek istiyoruz. NFT’ler bu zamana kadar Çin’den bir baskı görmedi. Bundan sonra sert regülasyonlar gelmemesi için şirket olarak çalışıyoruz.

AntChain, şirketin dijital koleksiyon işini düzenlemelere uygun olarak yürüttüğünü ve piyasadaki spekülasyonlara karşı çıktığını söyledi.

Cuma günü yapılan bir konferansta Red Date CEO’su Yifan He, şirketlerin dijital koleksiyonlarını kripto para piyasasından uzaklaştırmaya çalıştıklarını doğruladı. Red Date, devlet destekli bir blok zinciri interneti olan “Blockchain Services Network”ü kurmaya çalışıyor. Pekin’de olan şirket, konferans sırasında kendi NFT altyapısını başlattı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar