Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59116
5.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3311.8
2.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.59
0.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $403.6
1.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Apple, Kripto Para Ödemeleri İçin Yeni Bir Özellik Getiriyor!

Apple Pay kullanıcıları, kripto para ödemeleri yapmak için dokun ve öde özelliğini kullanabilecek.

Clock
Paylaş
Apple, Kripto Para Ödemeleri İçin Yeni Bir Özellik Getiriyor!

Apple, akıllı telefonu iPhone için Tap to Pay’i (Dokun ve Öde) özelliğini getirmeyi planlıyor. Dokun ve Öde özelliğiyle kullanıcılar veya işletmeler, kendi aralarında kripto para transferi yapmak için bu özelliği kullanabilecek.

Yakında piyasaya sürülecek olan Tap to Pay özelliğiyle, Apple Pay’in kullanım alanları artacak. Apple Pay, temassız kredi kartı işlemi, banka kartları ve diğer dijital cüzdanların işlemlerini gerçekleştirecek.

Binance BannerBinance Banner

Bununla birlikte Apple, bu özellik için doğrudan bir engel koymadıkça kullanıcılar; Coinbase Card, Crypto.com Visa Card veya benzer bir ödeme kartıyla, Tap to Pay özelliğini kullanarak işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Stripe, Apple iPhone’da Tap to Pay özelliğini sunan ilk platform olarak biliniyor. Fintech şirketi Stripe, merkezi San Francisco’da bulunan finansal hizmetler şirketi olarak geçiyor. Stripe, web sitesi veya uygulamalardaki ödeme sistemlerin entegre bir şekilde çalışmasını sağlamak için API altyapısı sağlar.

Apple Pay
Apple Pay

Ağustos 2021 tarihinde Coinbase, Apple Pay ve Google Pay ile entegre olan ilk kripto para borsası oldu. Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşterilerin, Apple Pay aracılığıyla banka tarafından verilen banka ve kredi kartlarını kullanarak kripto para satın almalarına izin verdi.

Kripto Para Borsaları Apple Pay İle Anlaşmıştı!

Haziran 2021 tarihinde Coinbase, kullanıcıların kripto para harcamasına olanak tanıyan Coinbase Card’ı piyasaya sürdü ve şu açıklamayı yaptı:

Coinbase, tüm kripto para birimini otomatik olarak ABD Dolarına çevirecek böylece satın almalarda ve ATM’den para çekme işlemlerinde kullanılmak üzere fonlarınızı Coinbase Kartınıza aktaracaktır.


Bunun ardından kripto para borsası Crypto.com, Apple Pay ve diğer büyük dijital cüzdanlara eklenebilen Crypto.com Visa Card ile benzer bir anlaşma yaptı. Apple anlaşma ile ilgili şunları söyledi:

iPhone’daki Dokun ve Öde özelliği, American Express, Discover, Mastercard ve Visa dahil olmak üzere önde gelen kredi ve banka kartlarıyla çalışacak.


Coinbase kripto paraları ödeme için kullanmak isteyen kullanıcılar için gerçek zamanlı olarak kripto paraları Amerikan dolarına veya itibari paraya dönüştürmesi büyük kolaylık sağlıyor. Bu yüzden Coinbase’in Apple’ın Dokun ve Öde özelliğini kullanma olasılığının fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Apple Pay, büyük olasılıkla kullanıcıların doğrudan Bitcoin (BTC) ile mal ve hizmet satın alınmasına izin vermeyecektir. Ancak Coinbase’in kendi kart özelliğiyle beraber bu olayın şimdilik sorun çıkarmayacağı ön görülüyor.

Kasım 2021 tarihinde Apple CEO’su Tim Cook’un, Apple ürünleri için bir ödeme aracı olarak kripto paraları kabul etmek için acil bir plan olmadığını söyledi ve kişisel olarak kripto paralara yatırım yaptığını ekledi.

Apple, Dokun ve Öde özelliğini iPhone XS ve sonraki cihazlarda kullanıma sunmayı planlıyor.

Cash App Bitcoin Lightning Network ile Uyumlu!

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, Block tarafından geliştirilen bir mobil ödeme hizmeti olan Cash App, BTC transferleri için Bitcoin Lightning Network ile uyumlu olduğunu duyurdu.

Yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte Cash App kullanıcıları, işletmeler ve kullanıcılar arasında daha hızlı BTC işlemleri yapabilir. Yeni özellik, New York dışında Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerinde kullanılabiliyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar