Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67547.97
1.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3486.6
-0.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32
9.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.5
0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Araştırmalar 2022 Yılında Bitcoin ve ETH İçin Neler Gösteriyor?

Araştırmalara göre 2022 yılının 2. yarısı kripto paralar için hareketli geçeceğe benziyor.

Clock
Paylaş
Araştırmalar 2022 Yılında Bitcoin ve ETH İçin Neler Gösteriyor?

Kripto paralar son aylarda çok dalgalı seyir ediyor. Buna rağmen birçok tanınmış kişi olumlu fiyat tahmini yapmaya devam ediyor. Bu fiyat tahminlerine bir yenisini ise Fundstrat şirketi olan FSInsight yaptı. Şirketin araştırmaları Bitcoin’in 200.000 dolara ulaşacağını gösteriyor.

728×90 muhabbit - Araştırmalar 2022 Yılında Bitcoin ve ETH İçin Neler Gösteriyor?300x250 muhabbit - Araştırmalar 2022 Yılında Bitcoin ve ETH İçin Neler Gösteriyor?

FSInsight’ın Dijital Varlık Stratejisi Başkanı Sean Farrell bu büyüme beklentisinin ‘eski piyasa sermayesinin’ devreye girmesinden kaynaklı olacağını belirtti.

Şirketin yaptığı araştırmalara göre 2022 yılının 2. çeyreğinde Bitcoin %500 artarak 200.000 dolara ulaşacak. Ethereum ise %400 artış sağlayarak 12.000 dolara ulaşacak.

Bu fiyat tahminleri, hem FSInsight’ın yaptığı araştırmalar hem de Stratejisi Başkanı Sean Farrell tarafından destekleniyor. Ayrıca Fundstrat Global Advisors’ın Araştırma Başkanı Bitcoin’in katlanarak büyümenin yakında olacağını belirtti.

FSInsight ve Farrell’in, yatırımcılara notu şu şekilde:

Büyük firmaların bu sektöre girmesiyle işler 2018 yılına göre çok değişti. Gözler 2022 Mart ayında yapılacak Federal Rezerv toplantısında ancak FED Başkanı Jerome Powell faizlerin artacağını işaret etti.

FSInsight’a göre ABD’li politika yapıcılar kripto paraların fiyatını olumsuz etkileyebilir. FED’in vereceği karara göre kripto paralar %50 daha düşebilir. Ancak grafikler yükselişin durdurulamaz olacağını gösteriyor.

FSInsight araştırmaları dışındaki fiyat tahminleri neler?

JPMorgan Yönetim Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou’a göre Bitcoin’in teorideki uzun vade olan hedefi 150.000 dolar seviyesi. Ayrıca Nikolaos ve ekibine göre Bitcoin şu an olması gereken fiyatın %12 altında bulunuyor.

Ayrıca Bitcoin konusundaki en büyük sorunun fiyatındaki hareketlilik olduğunu da dile getiriyor. Bu hareketlilikten kaynaklı birçok şirket yatırım yapmaktan çekiniyor.

Bir başka tahmin ise Sussex Üniversitesi’nde Finans Profesörü olan Carol Alexander’dan geldi. Ancak Carol’un tahminleri biraz daha karamsar. Bitcoin’in 2022’deki fiyatının 10.000 dolar olacağı yorumunda bulundu.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele‘nin yorumu ise sadece fiyat üzerine değil. Bukele’ye göre Bitcoin’in fiyatı 100.000 dolara ulaşacak. Ayrıca 2022 yılında en az 2 ülke daha Bitcoin’i resmi para birimi haline getirecek.

El Salvador’un BTC tabanlı girişimi olan Bitcoin City için bu sene büyük bir büyüme öngörülüyor. Bitcoin City, insanların kripto paralara olan adaptasyonunu hızlandırmak için kurulacak olan bir şehir olarak tanımlanabilir.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin City Nedir?

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar