Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67363.99
-3.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3749.79
0.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.61
-5.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592
-3.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Argo Blockchain, Teksas’a Madencilik Tesisi Kurabilir!

Teksas’da kurulması planlanan madencilik tesisi, Argo’ya 2 milyar dolar masraf çıkartabilir!

Clock
Paylaş
Argo Blockchain, Teksas’a Madencilik Tesisi Kurabilir!

Birleşik Krallık merkezli kripto para madenciliği şirketi Argo Blockchain Batı Teksas’ta 800 megavatlık bir veri merkezi kurmayı planlıyor. Şirket kurulacak olan veri merkezinin maliyetini önceden 1,5 milyar dolar olarak hesaplamıştı. Şirket, kurmak istediği veri merkezinin maliyetinin 2 milyar dolar olabileceğini fark etti.

728×90 muhabbit - Argo Blockchain, Teksas'a Madencilik Tesisi Kurabilir!300x250 muhabbit - Argo Blockchain, Teksas'a Madencilik Tesisi Kurabilir!

Argo tarafından cuma günü yayımlanan bir düzenleme dosyasına göre, tesiste kurulacak madencilik makinelerinin türü, barındırılan makineler, hammadde maliyeti, tesisi inşa etmek için gereken emek ve güç, zamanlama ve diğer faktörlerinin maliyet fiyatına etki edebileceğini açıklamış. Ancak firma, bunun yalnızca bir tahmin olduğunu ve gelecekteki sonuçların önemli ölçüde farklılık gösterebileceğini de ekledi.

argo twıtter

Temmuz ayında Argo, Dickens County’de bulunan 200 MW’lık kripto para madenciliği tesisinin temelini attı. Yeni yapılan tesisin 800 MW olması kafalarda soru işareti bırakabilir ancak şirket, Dickens County’de bulunan tesisin gelecekti operasyonları için 800 MW’lık güce erişmesini sağlayacaklarını bildirdi. Argo madencilik tesisini kuracağı arsayı tam 17,5 milyon dolara alacak. Şirket, 2022 yılının ortasına kadar tesisin çalışır hale getireceğini düşünüyor.

Argo CEO’su Peter Wall, Teksas’ın ucuz yenilenebilir enerjisini ve yeni teknolojilerdeki yeniliklere açıklığının veri merkezi inşası için bir teşvik olarak gördüğünü söyledi. Ağustos ayı itibariyle şirket, kripto para madencilik operasyonlarının, karbon nötr olmasıyla beraber iklim için olumsuz bir durumun olmadığını iddia etti.

Çin, madencilik operasyonlarını engellemeye devam ederken birçok Bitcoin (BTC) madencisi, rotasını Teksas’a çevirdi. Bunun sebebi ise Teksas’ın ucuz elektriğe ve kripto para dostu düzenlemelere sahip olmasıdır. Eyalet şu anda Blockcap, Riot Blockchain gibi popüler madencilik şirketlerine ev sahipliği yapıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar