Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60033.99
2.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.49
1.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.92
0.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.8
0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Arjantin’in Yeni Hükümetinden Bitcoin’e Erken Onay!

Clock
Paylaş
Arjantin’in Yeni Hükümetinden Bitcoin’e Erken Onay!

Arjantin’de 19 Kasım’daki devlet başkanlığı seçimini kazanan Javier Milei, kripto para yanlısı olarak tanınıyor. Yeni hükümet hiç vakit kaybetmedi ve bugün Arjantin’in yeni Dışişleri Bakanı Diana Mondino, sözleşmelerin artık Bitcoin ile yapılabileceğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Arjantin'in Yeni Hükümetinden Bitcoin'e Erken Onay!300x250 muhabbit - Arjantin'in Yeni Hükümetinden Bitcoin'e Erken Onay!

Arjantin’in hem Dışişleri hem de uluslararası Ticaret Bakanı olan Diana Mondino, X’deki 360 bin takipçili sayfasında “Bitcoin sözleşmelerinin Arjantin’de kabul edilebileceğini onaylıyor ve teyit ediyoruz.” dedi.

Ayrıca mevcut yasanın bir maddesini alıntılayarak “Ve diğer herhangi bir kripto türü” diye ekledi.

Yeni Başkan Milei’nin, ülkenin yerel parası pesonun küresel enflasyon ve global paralarla olan ciddi sorunlarını çözmek için istekli olduğu görünüyor. Ayrıca bu hamle, seçim zamanında kripto paralarla ilgili verdiği vaatleri tutma eğiliminde olduğunun da bir göstergesi. Ancak Bakan Mondino, hükümetin kripto paralarla ilgili gelecek planlarından henüz çok fazla bahsetmedi. Yine de Bitcoin için gelen bu erken onay, ülkenin El Salvador’un izinden gitmeye çalıştığının bir işareti olabilir.

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi bazı Arjantinliler de para birimleri pesonun değeri düştüğü için kripto paraları benimsiyor. Ancak ülkede hala yasa dışı para ticareti yapan vatandaşlar da mevcut.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar