Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61299.99
-0.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3331.7
-0.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.27
0.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.1
-3.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Arjantin Borsaları Hükümete Aylık Rapor Verecek!

Arjantin Vergi Dairesi, kripto para borsalarından kullanıcı işlem bilgilerini içeren aylık rapor talep ediyor.

Clock
Paylaş
Arjantin Borsaları Hükümete Aylık Rapor Verecek!

Arjantin Vergi Dairesi, kripto para borsalarına kullanıcılarının işlem verilerini aylık rapor hâlinde dosyalamaları için talimat verdi.

Son 1 yıl içerisinde kripto para benimsenmesi açısından önemli bir yol kat eden Arjantin, regülasyonlarına devam ediyor. Pandemi ile birlikte ekonomik sıkıntıları artan Arjantin halkı kripto para dünyasına girerek bireysel olarak ekonomik refaha ulaşmaya çalışıyor.

Refaha ulaşma isteğinde olan Arjantinli kripto para yatırımcıları için önemli bir talimat verildi. Arjantin’in yerel gazetesi Bae Negocios’un haberine göre, Arjantin Vergi Dairesi, kripto para borsalarına tüm kullanıcı hesaplarını listelemesi talimatını verdi.

Talimatta tüm kullanıcı hesaplarının yanı sıra kullanıcıların gelir, gider ve aylık hesap bakiyelerinin de tanımlanması yer alıyor. Bundan sonra her ayın 15’ine kadar aylık olarak istenecek belgeler, hükümet tarafından kripto para borsalarındaki hesapların da bir nevi banka hesabı olarak kabul edildiğini gösteriyor.

Binance BannerBinance Banner

Arjantinlilere %35’lik Dolar Vergisi!

Arjantin hükümeti yaklaşık 1 yıl önce, enflasyonla mücadele etmek adına Amerikan Doları ile yapılan alış verişlerden %35 oranında bir vergilendirilme uygulamasına geçmişti. Bu uygulamanın ardından Arjantinliler kripto para dünyasına yönelmiş ve ellerindeki Amerikan Dolarlarını, USD’ye sabitlenmiş Stablecoin alarak çıkartmışlardı.

Daha fazla stablecoin haberi içinStablecoin Haberleri

World Economic Forum’un 3 ay önce açıkladığı verilerine göre Arjantin, kripto para kullanımı baz alınarak hazırlanan listede dünyada ilk 10 ülke içerisinde yer alıyor. Arjantin merkezli ve ülkenin en büyük kripto para borsalarından biri olan Ripio, kripto para dünyasına yönelimin en büyük kanıtlarından. Arjantin merkezli borsa 2020 yılına 400 bin kullanıcıyla başlayıp 1 milyonun üzerinde kullanıcıyla yılı kapatmıştı.

Ülkenin borç, enflasyon ve pandemi kaynaklı ekonomik sıkıntıları nedeniyle kripto para dünyasına yönelen vatandaşları, refah aradıkları kripto para dünyasında da yüksek oranda bir vergilendirilme yapılmasından endişeli.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar