Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64708.72
1.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3100
1.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.53
4.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.4
1.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Doğalgaz Firması RSK Tabanlı Blockchain Pilot’unu Tanıttı

Arjantin’in doğal gaz dağıtım ekosistemi için inşa edilen yeni bir blockchain ağı yayına başladı.

Clock
Paylaş
Doğalgaz Firması RSK Tabanlı Blockchain Pilot’unu Tanıttı

Arjantin’in doğal gaz dağıtım ekosistemi için inşa edilen yeni bir blockchain ağı yayına başladı.

G2 - Doğalgaz Firması RSK Tabanlı Blockchain Pilot’unu Tanıttı

Gasnet olarak bilinen öncü girişim, dağıtım devi Gasnor, Cebelitarık tabanlı geliştirici IOV Labs ve yazılım uzmanları Grupo Sabra arasındaki ortak bir işbirliğidir.

728×90 muhabbit - Doğalgaz Firması RSK Tabanlı Blockchain Pilot’unu Tanıttı300x250 muhabbit - Doğalgaz Firması RSK Tabanlı Blockchain Pilot’unu Tanıttı

Gasnet’in izin verilen blok zinciri, ülkedeki gaz hizmetlerinin kurulumu ve bakımı ile ilgili geleneksel süreçleri dönüştürmek için IOV Labs destekli RSK akıllı sözleşmelerini ve RIF ikinci katman çözümlerini kullanacak.

Ülke Çapında Pilot Kurulum

RSK Kurtuluş’un üzerine inşa edilen pilot, son zamanlarda ulusal gaz regülatörü Enargas tarafından Metrogas ve Camuzzi nin de aralarında bulunduğu dokuz dağıtım şirketinin de dahil olduğu ülke çapında bir ekosistem blok zincirine genişlemesi için girişimde bulundu.

Enerji sektörünün potansiyel bir blockchain kullanım örneği olarak kabul edilmesiyle, Güney Amerika ve ötesindeki diğer hükumetler konu hakkında gelişmeleri yakından incelemektedirler. Şeffaflık, güvenlik, izlenebilirlik ve bilgi yönetiminde fark edilebilir iyileştirmeler sağlaması şartıyla, program kalıcı bir fikstür olarak kalacaktır.

Anlaşmanın bir parçası olarak, hem Enargas hem de Gasnor, Gasnet ağında bir bağlantı noktası çalıştıracak ve 10.000 servis sağlayıcı, RIF İsim Hizmetlerini kullanarak blok zincirindeki dijital kimlikleri yönetecek. Yeni gaz hizmeti sağlayıcıları da kayıt işlemini birkaç gün içinde RIF İsim Hizmetleri üzerinden uzaktan tamamlayacak.

Bu arada, dijital kimlik yönetimi bir başka yaygın blockchain kullanım örneğidir. Geçtiğimiz Eylül ayında, Alman hükümeti gelecek bir blockchain tabanlı dijital kimlik pilot projesini açıkladı. Bu arada Kanada’da, vatandaşların kimlik bilgilerini özel olarak korumalarına yardımcı olmak için bir dijital kimlik ağı oluşturuluyor.

Gasnet Kağıt İşlemlerini Değiştiriyor ve Uyumluluğu Artırıyor

Gasnet ağı, çok zaman alan ve önemli evrak işleri içeren gaz tesisatı kurma sürecini revize etmeyi hedefliyor. Sadece Gasnor’a ve Arjantin’deki diğer distribütörlere fayda sağlaması için değil, aynı zamanda onaylı endüstri düzenlemelerini ağ süreçlerine güvenli ve değişmez bir şekilde yerleştirerek Enargas’ın uygunluk denetimini geliştirmesine yardımcı olacaktır.

IOV Laboratuvarları CEO’su Diego Gutierrez Zaldivar, “RSK ve RIF platformları tarafından desteklenen blockchain teknolojisi ile Gasnor gaz endüstrisine daha fazla şeffaflık ve izlenebilirlik getirmesi konusunda yardımcı olmaktan ve müşterilere daha uygun maliyetli bir deneyim sağlamak için çok heyecanlıyız.”

G3 - Doğalgaz Firması RSK Tabanlı Blockchain Pilot’unu Tanıttı

Gasnor’un CIO’su Carlos Amín, “Blockchain’in uygulanması, süreçlerimizi kolaylaştırmak, maliyetleri düşürmek, pazara sunma süresini iyileştirmek ve en önemlisi çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için kuruluşumuz için önemli bir kilometre taşıdır” dedi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar