Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64323.18
-0.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3508.86
0.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.67
-3.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.1
-0.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Arjantin Hükümeti, Bitcoin Madencilerinin Kullandığı Enerjinin Peşine Düştü!

Arjantin hükümeti, Bitcoin madenciliği şirketlerinin kullandığı elektrik tüketimini araştırmaya başladı.

Clock
Paylaş
Arjantin Hükümeti, Bitcoin Madencilerinin Kullandığı Enerjinin Peşine Düştü!

2021 yılının son dönemlerinde meydana gelen elektrik kesintileri, Arjantin hükümetinin, Bitcoin madenciliği şirketlerinin kullandığı elektrik tüketiminin peşine düşmesine neden oldu.

Devlete ait elektrik şirketi Cammesa, elektrik tüketicilerine gönderdiği notta: ”Kripto para madenciliği yapıp yapmadıklarını” sordu. Şirketlerin bu faaliyetlerde bulunması durumunda, kullandıkları gerçek güç tüketimlerini açıklamaları gerektiğini belirtti.

728×90 muhabbit - Arjantin Hükümeti, Bitcoin Madencilerinin Kullandığı Enerjinin Peşine Düştü!300x250 muhabbit - Arjantin Hükümeti, Bitcoin Madencilerinin Kullandığı Enerjinin Peşine Düştü!

Arjantin Hükümeti Yeni Tarifeye Geçmeyi Planlıyor

Konu ile ilgili yerel basında çıkan haberlere göre, Arjantin hükümeti, madencilerin bu enerji için daha fazla ödeme yapmasını sağlamak için harekete geçecek. Yani, yetkililer bu şirketler için yeni bir tarife planı başlatmayı ve kripto para madencilerinin doğrudan güç sistemine yatırım yapmasını sağlamayı planlıyor. Hükümet yetkilileri tarafından alınan bu yeni kararın, 80.000’den fazla vatandaşı etkileyen elektrik kesintilerinin önüne geçmek üzere alındığı dile getiriliyor.

Haberde ayrıca, bazı şirketlerin kripto para madenciliği operasyonlarını yürütmek üzere başka bölgelerdeki şirketlere ev sahipliği yaptığı belirtildi. Bunun da şebekeyi olumsuz yönde etkilediği açıklandı. Elde edilen verilere göre bu gibi faaliyetleri yapan işletmelerin sayısında artış olduğu ve bu sayının 200’ü geçtiği belirtildi.

Yapılan açıklamalarda bu gibi gizli operasyonların ortaya çıkmasının nedeninin, yatırımcıların vergilerden kaçınarak elde edebilecekleri kârlılık olduğu söyleniyor. 

Bilindiği üzere Bitcoin madencilik şirketleri, uygun fiyatlı enerji ihtiyaçları için Arjantin’e yönelmeye başladı. Buna en büyük örnek olarak; mega madencilik şirketi Bitfarms gösterilebilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar