Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63334.33
2.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3464.02
1.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.12
-3.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.2
0.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Arjantin’de Bitcoin Madencilerini Yeni Fırsatlar Bekliyor!

Proje için 20 milyon dolarlık bir yatırım düşünülüyor ve 2023’ün ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Clock
Paylaş
Arjantin’de Bitcoin Madencilerini Yeni Fırsatlar Bekliyor!

Arjantin’in Neuquén eyaletindeki Departamento de Zapala bölgesi bu yıl içinde Bitcoin madenciliği ile ilgili ilk yatırımını alacak.

Bölgede Bitcoin maden çiftliği için enerji altyapısı oluşturulacak. 2023 yılı içinde madencilikte 114 MW’ın üzerinde elektrik üretilmesi planlanıyor. Özellikle,; Zapala’nın serbest bölge olması nedeniyle tercih edilmesi, Bitcoin madenciliğinde kamu hizmetlerini kullanmak için vergi alınmamasından kaynaklanıyor.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: Arjantin ile ilgili tüm haberler için tıklayabilirsiniz.

Konuyla ilgili eyalet yetkililerine sunulacak iş planına göre, proje için 20 milyon dolarlık bir yatırım düşünülüyor ve 2023’ün ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

BTC Madencilik muhabbit
BTC Madencilik

FMI Minecraft’ın genel müdürü olan John Blount; bu projeyle ilgili yorumunda, endüstriyel bir BTC veri işlemcisi/madencisi için 1 GW’ın üzerine genişletilebilen 100 MW’lık yüksek yoğunluklu bir veri merkezini içerecek aşamalı bir inşaat olacağını belirtti.

Zapala Serbest Bölgesi CEO’su Fernando Montero ise bu amaçla projeyi gerçekleştirecek şirketin ilk yılda 100 km’den fazla doğalgaz boru hattı döşemesi gerektiğini açıkladı. Ayrıca Montero, projeleri bölgede yürütmenin faydalarına da değindi ve şunları söyledi:

Serbest Bölge olması bize bazı projelerde vergiden muaf olma avantajını sağlıyor. Bu nedenle petrol, gaz, madencilik ve teknoloji ile ilgili yatırımlar için çok cazip bir alan. İyi bir erişilebilirlik var ve bölgenin kalbinde yer alıyoruz.

Arjantin: Bir Bitcoin Madenciliği Cenneti

Arjantin, son zamanlarda Bitcoin madenciliği için uygun koşullara sahip bir yer olarak madencilerin yeni gözdesi olmuş durumda. Ayrıca bir diğer madencilik şirketi olan Bitfarms, Arjantin’de 55 bin Bitcoin madencisinin kullanımına sunmayı hedefleyen 210 MW kapasiteli büyük bir madencilik merkezi kuracağını açıklamıştı.

Son raporlara göre, Arjantin’in odaklandığı ana satış noktası, Bitcoin madenciliği için kullanılan gücün düşük maliyetidir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar