Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69173.2
0.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3761.2
0.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.74
-1.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Ark Invest CEO’su Cathie Wood Metaverse Hakkında Konuştu!

Ark Investment CEO’su Cathie Wood, “metaverse”ün trilyonlarca dolarlık bir pazar haline gelebileceğini söyledi.

Clock
Paylaş
Ark Invest CEO’su Cathie Wood Metaverse Hakkında Konuştu!

Ark Investment Management CEO’su Cathie Wood, geçen hafta CNBC ile yaptığı röportajda metaverse hakkında konuştu. “Metaverse”ün ekonominin her bölümünü etkileyecek multi trilyon dolarlık bir sektör olacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

728×90 muhabbit - Ark Invest CEO'su Cathie Wood Metaverse Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - Ark Invest CEO'su Cathie Wood Metaverse Hakkında Konuştu!

Ark Invest CEO’su şunları söyledi:

Metaverse çok büyük bir fikir…Önümüzdeki süreçte metaverse’ün, hayal bile edemeyeceğimiz şekillerde her sektörde ismini duymaya başlayacağız.

Metaverse, özellikle sosyal medya devi Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra büyük ilgi gördü.

Yakın zamanda Grayscale Investments, “Metaverse”ü hayata geçirmenin yıllık getirisi 1 trilyon doların üzerinde olabilir ve bugün piyasa değeri yaklaşık 15 trilyon dolar değerindeki Web 2.0 şirketleriyle rekabet edebilir” şeklinde bir rapor yayımladı.

Geçen hafta ise Bank of America’nın stratejisti, kripto paraların yaygın olarak kullanıldığı yerlerde “metaverse”ün büyük bir fırsat olacağını söyledi.

Tüm bu söylemlere baktığımızda,”Metaverse”ün yüksek bir potansiyele sahip olduğunu görebiliriz. Ancak, şu anki “metaverse” projelerinde gerçekten ziyade daha çok umut satılıyormuş gibi bir durum söz konusu. “Metaverse”ün sektörde ilerlemesi için uygun bir zemine ihtiyacı olduğu da aşikar. Örneğin, mide bulandırmayan VR gözlükler ve internetin belli bir hız standartını karşılaması gibi…

Solana Labs’ın kurucu ortağı Raj Gokal ise, geçen hafta konu hakkında şunları söyledi:

“Metaverse’ün endüstri genelinde aşırı abartıldığından endişeleniyorum. Ana akım medyada henüz piyasaya sürülmemiş bir ürün veya ürün kategorisinin bu kadar abartıldığını görmemiştim.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar