Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65582.69
0.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3587.04
0.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.73
1.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.1
0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Spot Bitcoin ETF’leri Hakkında Konuştu

Ark Invest CEO’su Cathie Wood spot Bitcoin ETF’lerinin onayını muhtemel görüyor.

Clock
Paylaş
Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Spot Bitcoin ETF’leri Hakkında Konuştu

Bugün CNBC’nin “Halftime Report” sunucusuyla yaptığı bir röportajda açıklama yapan Ark Invest CEO’su Cathie Wood, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayı konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Özellikle, ARK Invest olarak SEC’in sorularına yanıt verdiklerini ve bu tür bir ilginin ve soruların daha önce görülmediğini belirten Wood, bir veya birkaç Bitcoin ETF’sinin onaylanma olasılığının arttığını ifade etti.

728×90 muhabbit - Ark Invest CEO'su Cathie Wood, Spot Bitcoin ETF'leri Hakkında Konuştu300x250 muhabbit - Ark Invest CEO'su Cathie Wood, Spot Bitcoin ETF'leri Hakkında Konuştu

Ayrıca SEC’in yakında Bitcoin ETF’lerine ilişkin kararların uygulanmasına yönelik yaklaşımını detaylandıran bir yönerge yayınlayacağı ve bunun da 2023 yılı sonuna kadar kadar birden fazla Bitcoin ETF’sinin onaylanması için katalizör görevi göreceği konusunda artan bir fikir birliği oluşmuş durumda.

Bu gelişme, SEC’in Grayscale’in spot Bitcoin ETF’si başvurusunu reddetmesini yanlış bulan yakın tarihli bir mahkeme kararının ardından yaşandı. SEC temyize gitmediği için, birçok kişi ETF’lerin onaylanmasına garanti gözüyle bakıyor.

SEC’in BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusunu onayladığını iddia eden hatalı haberlerin hemen ardından açıklama yapan Wood, ARK Invest olarak 10 Ocak karar tarihinde ilk sıralarda yer almayı beklediklerini belirtti.

ETF ile ilgili yaşanan FUD ve Piyasa Etkisi

İlgili konu: Sahte BlackRock ETF Onayının Maliyeti 100 Milyon Dolar: Peki Bunun Sorumlusu Kim?

Wood’un açıklamaları, Pazartesi günü (16.10.2023) SEC’in BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusunu onayladığını iddia eden hatalı haberlerin ardından geldi. Bu yanıltıcı haberler kısa bir süreliğine Bitcoin fiyatını 30.000 dolar seviyelerine çıkardı. Ancak, çeşitli uzmanların bu haberleri sorgulamasının ardından fiyat hızla yaklaşık 28.322 dolara geriledi ve birçok kripto yatırımcısının zarar etmesine yol açtı. Daha sonra BlackRock, başvurularının hala incelenmekte olduğunu doğrulayarak, bu haberleri yalanladı. Bu nedenle haber kaynakları raporlarını kaldırmak ve özür dilemek zorunda kaldılar.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar