Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66334.85
-0.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.73
0.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.33
-2.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.9
1.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Arthur Hayes Dahil Üst Düzey BitMEX Yöneticileri Dava Edildi!

Arthur Hayes dahil üst düzey Bitmex yöneticileri illegal faaliyetleri kolaylaştırmak amacıyla borsa tasarladığı iddiasıyla dava edildi.

Clock
Paylaş
Arthur Hayes Dahil Üst Düzey BitMEX Yöneticileri Dava Edildi!

Arthur Hayes dahil üst düzey Bitmex yöneticileri illegal faaliyetleri kolaylaştırmak amacıyla borsa tasarladığı iddiasıyla dava edildi.

Kripto para dünyasının en büyük türev borsalarından biri olan BitMEX, yöneticileri ile birlikte illegal faaliyetleri kolaylaştırmak amacıyla kasıtlı olarak “olay dizileri tasarladığı” gerekçesiyle dava edildi. 16 Mayıs’ta Amerika, North California Bölge Mahkemesine BMA LLC tarafından açılan davada Arthur Hayes dahil BitMEX’in üst düzey yöneticileri birden fazla suç unsuru ile suçlanıyor.

728×90 muhabbit - Arthur Hayes Dahil Üst Düzey BitMEX Yöneticileri Dava Edildi!300x250 muhabbit - Arthur Hayes Dahil Üst Düzey BitMEX Yöneticileri Dava Edildi!

Arthur Hayes ve diğer üst düzey BitMEX yöneticileri haraç, kara para aklama ve sahtekârlık başta olmak üzere piyasayı şaşırttıkları, lisanssız para transferi yaptıkları iddiasıyla BMA LLC şirketi tarafından dava edildi. BitMEX yöneticileri davanın California’da görülmesi konusunda itiraz etse de BMA LLC borsanın Amerika ile ve özellikle North California ile sıkı ilişkiler içerisinde olduğunu düşünüyor.

system failure 1 - Arthur Hayes Dahil Üst Düzey BitMEX Yöneticileri Dava Edildi!

Peki Nereden Çıktı Bu Suçlamalar?

BMA LLC, BitMEX’in kullanıcılarına likit türevleri için 100 kat daha yüksek kaldıraç oranları sunduğunu ve bu oranların iki-üç illegal spot borsasına dayanarak hesaplandığını öne sürdü.  Bununla beraber borsa çok sayıda kara ekonomi aktivitesine ön ayak oluyor. Nasıl mı? Anonim bir şekilde, doğrulanmamış hesapların yüksek meblağlarda işlemler yapmasına izin vererek. BMA LLC’ye göre bu yüksek meblağlı işlemler kara ekonomide kullanılıyor ve BitMEX de buna göz yumuyor.

Bununla birlikte BitMEX borsasında bir anda sunucu donmaları veya sistem arızalarını görmeye alışkınız. BMA LLC’nin iddiasına göre bu işlemlerin durması arızaları kasıtlı olarak yapılarak belirli alım satım emirlerini kabul etmek veya reddetmek için kullanılıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların yükselişte olduğu ve kripto para borsalarının hacim rekorları kırması gereken dönemde BitMEX kullanıcı kaybediyordu. Son iki aydır sürekli spekülasyonların odağı olan BitMEX zor günler yaşarken son dava olayı ile BitMEX’in durumu gittikçe kötüleşiyor denebilir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar