Muhabbit

Artık Bir Ons Altın 0.035 BTC Değerinde!

BTC, altına karşı yükselişini sürdürüyor!

altın

Lider kripto para biriminin 51.000 $’ı geçmesi ile beraber artık 1 ons altın 0.035 BTC değerinde!

Yorumcu Holger Zschaepitz tarafından Çarşamba günü kaydedilen veriler, bir ons altının şu anda sadece 0.0352 BTC’ye eşdeğer olduğunu söylüyor.

XAU/BTC Yeni Seviyelerde!

Çarşamba günü Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ile beraber, XAU/BTC paritesinin fiyatı da düşüş göstermeye başladı.

XAU/BTC Paritesinin Fiyat Grafiği. Kaynak:Bloomberg

Buna yanıt olarak analiz firması Ecoinometrics, altının Bitcoin’e karşı düşük performansının, daha uzun zaman dilimlerine göre bakıldığında daha da kötü olduğunu belirtti.

Bitcoin’in bir yıllık getirisi 28 Aralık 2020 itibarıyla %270’leri buldu. Buna karşın altının yatırımcılarına 1 senede getirdiği yüzde ise, tam olarak %24. Dört yıllık getirilere bakacak olursak Bitcoin %2.675’lık kazançlık elde ederken, altın %64’lük bir yükseliş görmüş.

Bu rakamlara rağmen, altın severler Bitcoin’i değerli metal ile karşılaştırmaya devam ediyor ve buna karşılık hala Bitcoin’e karşı bir güven beslemediklerini ifade ediyorlar.

Bu kişilerin içinden en popüleri ise Peter Schiff. Tam bir altın sevdalısı olan Schiff, Twitter’dan paylaştığı bir gönderide, Bitcoin tutan insanları uyararak, BTC / USD’nin eninde sonunda 0 $ değerine ineceğini söyledi.

Schiff’e göre BTC fiyatının 1 milyon $’a çıkması hiç mümkün değil. Bu arada Haziran 2020’de Schiff, BTC fiyatının 50.000 $’a yükselmesinin de hiç mümkün olmadığını söylemişti.

Artık altın devrinin yavaş yavaş sonuna geldiğimizi söyleyebilir miyiz?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version