Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68030
-3.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3812.49
1.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.34
-5.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.2
-4.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

AscendEX hacklendi! Kayıp 77,7 Milyon Dolar

Borsa üzerindeki tokenlere erişmeyi başaran bilgisayar korsanları son verilere göre 77,7 milyon dolarlık vurgun yaptılar!

Clock
Paylaş
AscendEX hacklendi! Kayıp 77,7 Milyon Dolar

Kripto para borsası AscendEX, 12.12.2021 Pazar günü sabah saatlerinde Twitter’dan yaptığı açıklama ile saldırıya uğradığını doğruladı.

Güvenlik araştırmacıları PeckShield’a göre; Ethereum (ETH), Binance Smart Chain (BSC) ve Polygon (MATIC) blok zincirleri üzerindeki tokenlere erişmeyi başaran bilgisayar korsanları son verilere göre 77,7 milyon dolarlık vurgun yaptılar!

728×90 muhabbit - AscendEX hacklendi! Kayıp 77,7 Milyon Dolar300x250 muhabbit - AscendEX hacklendi! Kayıp 77,7 Milyon Dolar

AscendEX Twitter’dan yaptığı açıklamaya ek olarak bilgisayar korsanlarının henüz soğuk cüzdan rezervlerine ulaşamadıklarını ve herhangi bir fon kaybı söz konusu olursa bunu üstleneceklerini belirttiler.

Daha önce BitMax adı ile tanınan kripto para borsası saldırının ardından kullanıcılara Twitter’dan sık sık durum bilgilendirmesi yapmayı ihmal etmedi.

Yine PeckShield verilerine göre kayıp varlıklar şu şekilde; Ethereum blok zincirinden 60 milyon dolar, Binance Smart Chain’den 9,2 milyon dolar ve Polygon’dan (eski adı Matic) 8,5 milyon dolar.

Bigisayar korsanlarının çaldığı tokenler arasında; USD Coin (USDC), Shiba Inu (SHIB), Tether (USDT) ve fazla bilinmeyen tokenler de bulunuyor. Fakat AscendEX, kaybın detaylarını ve değerini henüz net olarak açıklamasa da bu saldırı sonucunda kaybı olan kullanıcıların zararlarını kapatacağının sözünü verdi.

Hatırlarsanız geçen hafta 5 Aralık tarihinde yine bir kripto para borsası olan BitMart‘a saldırı düzenlenmişti. Ethereum (ETH) ve Binance Smart Chain (BSC) blok zincirleri üzerindeki bir sıcak cüzdandan yaklaşık 200 milyon dolar kadar vurgun yapılmıştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar