Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53424.01
3.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3155.99
3.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.01
6.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398
3.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Associated Press, Gazetecilik Bilgilerini Blok Zincirine Aktarmak İstiyor!

Associated Press, yeni girişim için oracle ağı Chainlink ile ortaklık kurdu.

Clock
Paylaş
Associated Press, Gazetecilik Bilgilerini Blok Zincirine Aktarmak İstiyor!

Bağımsız haber kuruluşu Associated Press (AP) 21 Ekim 2021 tarihinde yaptığı açıklamada gazetecilik faaliyetlerini aynı zamanda bir blok zincirine koymak için merkezi olmayan blok zinciri oracle ağı Chainlink ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Yeni girişim, blockchain tabanlı uygulamalar yazan geliştiricilerin AP’nin verilerini ve bilgilerini, blockchain dışı kaynakları blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere bağlayan AP’nin Chainlink node’u aracılığıyla uygulamalarına yardımcı olmak için tasarlandı. Bu tür bilgiler; finansal verileri, spor verilerini veya blok zinciri tabanlı uygulamalara entegre edilmesini sağlıyor.

“AP, dünya çapında gerçeklere dayalı ve güvenilir bilgiler için çok önemli bir kaynak olduğundan, bunu blockchain kullanıcılarına güvenebilecekleri veri ve bilgiler sağlamak için bir fırsat olarak görüyoruz.”

AP’nin blok zinciri ve veri lisanslama direktörü Dwayne Desaulniers, yaptığı açıklamada, blok zinciri ağlarının temelde önemli bir teknoloji olduğuna inandığını belirtiyor. Bunun nedeni olarak ise blok zincirinin yalnızca doğruluğa izin vermekle kalmadığını, aynı zamanda bunu talep etmelerini gösteriyor. 

Blockchain Her Alanda Büyümeye Devam Ediyor

Yapılan bu yeni ortaklık AP’nin, blok zinciri alanındaki ilk girişimi değil. Hatırlanacağı üzere AP, 2020 ABD başkanlık seçimleri için ulusal ve eyalet çağrı bilgilerini Ekim 2020’de bir blok zincirine yerleştirmek için blok zinciri girişimi Everipedia ile de ortaklık kurmuştu. 

Bunun yanında AP, merkezi olmayan defterleri araştıran tek haber yayını değil. New York Times’da, fotoğraflarının kökenlerinin değişmez kayıtlarını oluşturmak için 2019’da The News Provenance Project girimini başlatmıştı. Yine ünlü haber ajansı Reuters, 2020’de Donald Trump’ın Joe Biden’a başkanlık geçişini belgelemek için blok zinciri odaklı araştırma merkezi The Starling Lab ile işbirliği yaptı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar