Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $50866
-2.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2890.79
-1.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.7
-6.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $363.1
1.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

At Yarışı Kültürünü Blok Zincire Taşıyan MetaDerby, Türkiye Telegram Grubunda AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

AMA etkinliği 14 Temmuz 2022’de MetaDerby Türkiye Telegram kanalında gerçekleşti.

Clock
Paylaş
At Yarışı Kültürünü Blok Zincire Taşıyan MetaDerby, Türkiye Telegram Grubunda AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunu MetaDerby, 14 Temmuz 2022 tarihinde Türkiye Telegram grubunda bir AMA etkinliği gerçekleştirdi.

AMA etkinliğinin konuğu MetaDerby kurucu ortağı MUSE oldu.

Binance BannerBinance Banner

Etkinlik iki turdan oluştu. İlk turda, Metaderby Türkiye Telegram ekibi MUSE’a 10 adet soru yöneltti ve cevaplarını aldı. İkinci turda ise Metaderby Türkiye Telegram grubu üyelerinden gelen sorulardan 6 tanesi MUSE tarafından cevaplandı. Cevaplanan 6 sorunun sahibi, etkinlik ödülü olan 300$ değerindeki ödül havuzunu paylaştı.

Yöneltilen sorular ve MUSE tarafından gelen yanıtlar haberimizde sizlerle.

İlk Tur: Metaderby Türkiye Telegram Ekibinden Gelen Sorular

Öncelikle kısaca kendinizden bahseder misiniz? Kripto para sektörüne nasıl girdiniz?

Hey MetaDerby topluluğu! Ben MetaDerby’nin Kurucu Ortağı Muse. 2017 yılının sonlarında kripto para endüstrisine girdim. Kripto para ve blockchain teknolojisindeki hikayeleri ve haberleri kapsayan bir gazeteci olarak başladım.

Binance’e 2018 yılının ortalarında katıldım ve “fiattan kriptoya” ana iş birimlerinden birinde küresel kullanıcı büyümesi ve ürün operasyonlarını yönettim. Geçen kasım ayında, diğer iki ortağım Karm ve Mike ile birlikte MetaDerby’yi kurduk. Şu anda MetaDerby’de pazarlama, BD ve operasyonları yönetiyorum.

Bize biraz ekibinizden bahseder misiniz?

MetaDerby, MetaMike, Karm ve Muse tarafından kuruldu. MetaMike, kripto para endüstrisine 2017 yılında girdi ve satış öncesi/tohum (seed) turunda 20’den fazla projeye yatırım, danışmanlık yaptı ve kurucu ortak oldu. 2021 yılında ise MetaMike’ın, NFT’lere odaklanması ile birlikte kripto para oyunlarına olan ilgisini artırdı. Kripto para kariyerinden önce MetaMike, kumarhane oyun endüstrisinde finans, operasyonlar ve VIP pazarlamasından on yıllık bir deneyime sahiptir.

Karm yıllardır sıkı bir oyuncu ve daha sürdürülebilir ve eğlenceli bir kripto para oyun projesi oluşturmaya karar vermeden önce Axie Infinity loncasını yönetti. Böylece MetaDerby’nin ekibini yönetti ve algoritmayı yazdı. Karm ayrıca mobil uygulama ön yüz geliştirmede 10 yılı aşkın bir süredir kıdemli bir geliştiricidir. Binance.US’un teknoloji lideriydi.

Muse, kripto para kariyerine 2017 yılında gazeteci olarak başladı. 2018 yılında Binance’e küresel bir PR yöneticisi olarak katıldı. 2020’nin başlarından itibaren Muse, Binance’in “paradan kriptoya” iş kolunda büyüme ve operasyonlara öncülük etti ve kullanıcı sayısını 2 yıl içinde, sıfırdan haftalık 2 milyon aktif kullanıcı sayısına çıkarmayı başardı.

Üçlü, Aralık 2021’de MetaDerby’yi başlattı ve şimdi MetaDerby, Asya ve Avrupa’da 20’den fazla kişiden oluşan bir ekip haline geldi.

MetaDerby nedir ve nasıl bir konsept ile karşımıza çıkıyor? Piyasadaki hangi ihtiyacı karşılamaya çalışıyor?

MetaDerby, oynaması ücretsiz ilk at yarışı metaverse’üdür. Herkes oyun oynayarak ve MetaDerby evrenini oluşturmaya katkıda bulunarak token kazanabilir. Gerçek dünyada at yarışı zaten çok girift ve sağlam bir ekosistemdir. Türkiye’de at yarışlarının da çok popüler olduğunu biliyorum 🙂

İnsan ve at arasındaki ilişkiden faydalanmak ve bu canlı sporu metaverse’e taşımak istedik, böylece MetaDerby’de oyuncular arkadaşlarıyla at yarıştırabilir, at yetiştirebilir, yarışları tahmin edebilir ve hatta gelecekte ahırlarını ve yarış parkurlarını oluşturabilirler. Yalnızca belli kesime açık olan geleneksel at yarışlarının aksine, MetaDerby herkes içindir!

Ücretsiz oynama konseptinden bahseder misiniz?

Herkesin bir oyna-kazan konseptini deneyip keyfini çıkarabilmesi için ücretsiz oynanabilen bir oyun oluşturmak ve giriş engelini azaltmak istedik. Yani tüm kullanıcılara sunacağımız şey, eğer sitemize kaydolurlarsa ve bazı sosyal medya görevlerini yerine getirirlerse, yarışmaya başlamak için oyunda ücretsiz bir at alabilecekler. https://starterhorse.metaderby.com/#/

HOOF ve DBY tokenları arasındaki fark nedir? Kullanımları ve amaçları nasıldır?

HOOF, MetaDerby’de temel token olarak hizmet vermektedir ve sınırsız arza sahiptir. HOOF’un kullanım durumları şunları içerir:

– At yarışlarına katılmak için giriş ücretleri

– Erkek atların ahırlara giriş ücretleri

– Erkek atlar için üreme ücretleri

– Gizemli kutu satın alma

– Çiftlik arazileri ve yarış parkurları için malzeme alımı ve inşaatları.

Oyunda, kullanıcılar aşağıdaki yollarla HOOF kazanabilirler:

– Bir at yarışında İlk 6’ya girin

– At yarışı piyangosunu kazanın

– Bir at yarışı düzenleyin ve gelir elde edin.

Derby (DBY), MetaDerby’deki yönetim tokenıdır ve toplam 1.000.000.000 arza sahiptir. DERBY’nin kullanım durumları şunları içerir:

– Metaverse arazi satın alma

– Stake ödülleri

– Oyun yönetimi.

Oyuncular, haftalık turnuvaları kazanarak veya bir erkek at tarafından çiftleşerek DBY kazanabilirler.

Piyasada birçok P2E oyunu bulunmaktadır. MetaDerby’yi diğer projelerden ayıran ve farklı kılan nedir?

MetaDerby aşağıdaki önemli noktalara sahiptir:

a) Oynaması ücretsiz: Yeni başlayanların oyunda ücretsiz bir at yarışı kazanmak ve kazanmak için bazı sosyal görevleri tamamlayabilecekleri bir F2P modeli başlatacağız.

b) Yarış, üreme, piyango ve metaverse arazi sistemi dahil olmak üzere çeşitli oyunlara sahip çift tokenlı bir model.

c) Oynamak için yarat ve kazan: Gelecekte, oyuncular oynamak ve kazanmak için kendi ahırlarını/jokey kulübünü/yarış sahalarını inşa etmek için kendi arazilerini satın alabilirler. Böylece kendi kurallarını koyarlar ve oyunun yaratıcılarının bir parçası olurlar.

Şu ana kadarki iş birlikleriniz neler ve gelecekteki iş birlikleriniz neler olacak?

Blizzard Fund (Ava Labs), Avalaunch, AventuresDAO, Muhabbit Capital, Trader Joe, Platypus ve daha pek çok oyun projesi dahil olmak üzere Avalanche ekosistemindeki en iyi projeler ve önemli developerlar ile ortaklık kurduk. Aslında, NFT platformları, mobil cüzdanlar vb. dahil olmak üzere bazı yeni ortaklar kurduk. Ortaklıkları geliştirdikçe duyuracağız, bu yüzden lütfen bizi izlemeye devam edin!

Oyunun tam oynanabilir sürümüne ne zaman sahip olmayı düşünüyorsunuz?

Şu anda oyunda açık yarış ve ölüm yarışı olmak üzere iki yarış modumuz var. Açık yarış %50 at özellikleri tarafından belirlenir ve %50 rastgele algoritma ile belirlenir. Ölüm yarışı tamamen rastgele.

Açık ve ölüm yarışının linkleri:

Open race: https://beta.metaderby.com/#/open-race

Death race: https://beta.metaderby.com/#/death-race

Henüz duyurulmamış, topluluğumuzla paylaşmak istediğiniz gelişmeler var mı?

Evet! Şu anda NFT donanımlarını ve beceri kartlarını geliştiriyoruz ve bu oyun varlıkları oyuna daha fazla beceri oyunu katacak (oyuncular kazanma stratejisi bulacaklar). Gears NFT önümüzdeki ay piyasaya sürülecek. Bu arada oyun 2 hafta içinde mobil web’e uyarlanacak, böylece mobil bir cüzdanda at satın alabilecek ve yarışabileceksiniz.

Projeniz yol haritanız doğrultusunda devam ediyor mu?

Evet, aslında iki haftada bir yeni bir özellik yayınımız var. Mayıs ayındaki beta lansmanımızdan bu yana oyun içi marketplace’i, mysterby box satışları, ücretsiz oyun ve ölüm yarışlarını zaten başlattık ve yoğun bir ürün hattımız ve yayın planımız var.

İkinci Tur: Katılımcı Soruları

Pazarda gizemli kutular üzerinden at satışı olacağını okudum, arz sınırlı olur mu? Çünkü sınırsız arz, olumsuz etkisi olacak ve nihayetinde değerini kaybedecek olan NFT’lerin daha fazla enflasyonuna neden olabilir.

Evet, Mystery Box’ı doğrudan marketimizden satın alabilirsiniz. 2 tür gizemli kutu bulunuyor, Efsanevi Kutu maksimum 1.000 adet ile sınırlıdır. Daha fazla kazanç için yarışmak üzere gizemli kutuları satın almanız gerekiyor. Şu anda henüz bir NFT enflasyonu sorunumuz yok (HOOF fiyatı oldukça istikrarlı, yani oyuncular oyunda istikrarlı kazançlar elde edebilir). Aslında mevcut verilerimiz, gizemli kutuları satın almak için harcanan HOOF toenının geri çekilmeden çok daha fazla olduğunu gösteriyor.

$DBY’nin MEXC’de listeleneceği söylendi, ancak daha sonra iptal edildi. Şimdi borsada listelemek için herhangi bir plan var mı?

Bu MEXC tarafından başlatılan bir aktiviteydi, biz bile daha önce bilmiyorduk. Sonunda yarışmayı kazanamadık, ancak bize para yatırma ve oy verme konusundaki desteğiniz için gerçekten teşekkür ederiz.

Şu anda borsada listeleme bizim önceliğimiz değil. Harika bir oyun oluşturmaya odaklandık, ancak farklı üst düzey borsalarla konuştuk.

Takım oyuncu sayısını artırmak için bir çok proje düşünüyor ve yapıyor, peki biz ne yapabiliriz bizden istekleriniz nelerdir?

Teşekkürler! Oyunu oynamaya devam edebileceğinizi, oyunun tadını çıkarabileceğinizi ve gerçek geri bildirimlerinizi paylaşabileceğinizi ve bizimle büyüyebileceğinizi umuyoruz :))))) Ücretsiz olarak bir Başlangıç ​​Atı ve 20 $ HOOF tokenı airdrop olarak talep edebilirsiniz. https://starterhorse.metaderby.com/#/

Ücretsiz oyun ile ilgili daha fazla bilgi açıklayabilir misiniz? Anladığım kadarıyla yarışlar için HOOF gerekli, ancak HOOF ücretsiz değil.

Şuna bir göz atın: https://starterhorse.metaderby.com/#/ . Tüm görevleri tamamladıktan sonra ücretsiz bir at ve 20 HOOF tokeni talep edebilmelisiniz (gerçekten çok kolay). Yarış bileti ücreti olarak HOOF harcamanız gerekecek. Başlangıç ​​atı için yarış başına 10 HOOF (<0,2$).

Kripto para piyasası son zamanlarda ayı piyasasında ve bu senaryoda yatırımcıların herhangi bir projeye güvenmeleri ve yatırım yapmaları çok zor. Bu zorlukları nasıl görüyorsunuz ve neden projenize yatırım yapmalıyız?

Bu benim gördüğüm ilk ayı piyasası değil:) Aslında ayı piyasasında, hangi projelerin harika, hangilerinin kötü olduğunu söylemek için harika bir zaman. Bir yandan, inşa etmeye devam etmek için yeterli fon topladık (bu bize 2 yıllık bir pist sağlıyor) Öte yandan, oyunu geliştirmeyi hızlandırıyoruz (tüm AVAX oyunları arasında en fazla olan 5000+ MAU’ya sahibiz) ve sağlıklı bir oyun ekonomimiz var. Ayrıca, hızlı teslim etmek için çok güçlü bir ürün ekibimiz var.

Yakın gelecekte MetaDerby’nizin hayatta kalacağı konusunda sizi güvende hissettiren nedir? Projenizin özelliklerini geliştirirken topluluk geri bildirimlerini ve taleplerini dikkate alıyor musunuz?

Kullanıcılarımızı öneri ve geri bildirimlerini bizimle paylaşmaya bekliyoruz Discord sunucumuza katılabilirsiniz: https://discord.gg/Pce5mX37.

Herhangi bir isteğiniz veya sorununuz varsa, bir ticket göndermekten çekinmeyin. Herhangi bir öneriniz varsa #öneri kanalında paylaşmaktan çekinmeyin Modlarımız çok duyarlıdır ve operasyon ve geliştirme ekibi sorunları 24 saat içinde inceleyip çözecektir.

MetaDerby Hakkında

MetaDerby, play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunudur. Başka bir tanımla MetaDerby, metaverse’teki ilk başlangıç sermayesi olmadan kazandıran at yarışı temalı oyna-kazan oyunu. Bununla birlikte Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu olmakta.

Oynaması ücretsiz olan MetaDerby, at yarışı oyun deneyimini yeniden tanımlıyor. Örneğin “yarat-kazan arazi sistemi”, “merkeziyetsiz finans (DeFi) staking” ve “NFT pazarı”nı içeren blok zinciri tabanlı entegrasyonu ile oyunu oyuncular için erişilebilir ve kârlı hale getiriyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Oyun içerisinde yer alan yarış atları, genotiplerine göre sınıflara ayrılıyor. Örneğin, Sınıf 1 en güçlü olanı iken Sınıf 5 en zayıf at olarak tanımlanıyor. Bu atlar, günlük yarışlarda veya haftalık olarak düzenlenen turnuvalarda kendi sınıfları içinde yarışacaklar.

Oyun içinde yer alan atlar aynı zamanda derecesine göre de ayrılmaktadır. Örneğin bir atın temel derecesini belirlemeye yardımcı olan dört ana özellik bulunuyor: Nesilleri, Süratları (hız), Hızlanmaları ve Saldırganlıkları.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar