Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63157.58
-4.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3085.77
-4.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.26
-6.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.1
-4.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ava Labs Kurucusu, FTX Borsasının Çöküşünün Avalanche’a Etkisini Anlattı

Avalanche, FTX çöküşünden ne oranda etkilendi?

Clock
Paylaş
Ava Labs Kurucusu, FTX Borsasının Çöküşünün Avalanche’a Etkisini Anlattı

Kripto para dünyası FTX’in çöküşüyle bir darbe daha yedi. FTX ile bağlantı olan şirketler ve FTX’de parası olan şirketler de bu çöküşten nasibini aldı. Büyük blok zincirlerinin bile darbe aldığı bu çöküşten Avalanche’ın ne derece etkilendiğini Ava Labs Kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer açıkladı.

728×90 muhabbit - Ava Labs Kurucusu, FTX Borsasının Çöküşünün Avalanche'a Etkisini Anlattı300x250 muhabbit - Ava Labs Kurucusu, FTX Borsasının Çöküşünün Avalanche'a Etkisini Anlattı

Emin Gün Sirer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“FTX’in çökmesi bize çok az sorun oluşturdu ve bundan çok memnunuz. Bu çöküş ile çok az ilgimiz oldu ve Avalanche ekosisteminde faaliyet gösteren şirketleri ve projeleri de çok az etkilediği ortaya çıktı.”

16 Kasım 2022 Çarşamba günü Decrypt’in düzenlediği Twitter Space‘in konuğu Emin Gün Sirer oldu. Burada soruları cevaplayan Gün Sirer, yaşanan olayların Avalanche’ı çok az etkilediğini ancak FTX ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın verdiği makro zararın farkında olduğunu açıkladı.

Gün Sirer, 11 Kasım 2022 tarihindeki iflas başvurusunun piyasayı kötü etkilediğini ve daha sonrasında Bankman-Fried’ın yatırım fonlarını Alameda Research’e aktarmak için arka kapı açma iddiaları piyasayı daha da kötü bir hale getirdi.

Gün Sirer, Sam’in verdiği zararın geçen hafta başlamadığını vurgulayarak şunları söyledi:

“Sam’in verdiği zararlar ponzi sistemi gibi belirli coinlerin gereğinden fazla yükseltildiğinde başladı.”

Sirer, gerçek sorunların Bankman-Fried’ın marketi manipüle etmesiyle başladığını belirtti. Bankman-Fried, belirli coinlerin fiyatını kağıt üstünde yükselterek sonrasında bu coinler ile kredi almak için kullandı. Sirer, Bankman-Fried’ın kendilerine verdiği en büyük zararın bu olduğunu açıkladı. Ayrıca şirketin FTX’de bir hesaplarının olduğunu ve içerisinde çok az miktarda bir fon olduğunu açıkladı.

Ava Labs Kurucusu, FTX Çöküşünden Herkes Zarar Etti!

Emin Gün Sirer, bu çöküşten kimsenin zarar etmeden çıkamadığını belirtti. Çünkü sektörün bu çöküşten dolayı büyük orada eridiğine dikkat çekti. Gün Sirer konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Hiç etkilenmediğimizi söylemek imkansız olurdu. Sektörde bir oyuncu iseniz, bu çöküş sizi bir şekilde etkiledi. Bu yüzden kesin konuşmak istemiyorum.”

Sirer, Ava Labs’ın FTX’e yatırım yapmak için birçok fırsatlarının olduğunu ancak kasıtlı olarak yapmadıklarını da dile getirdi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar