Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52052
0.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2995.01
2.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.11
-2.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $354.1
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ava Labs ve Amazon Web Services, Blockchain Teknolojisinin Gelişimi İçin Ortaklık Kurdu!

Ava Labs ve Amazon Web Services (AWS), blockchain teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmak için çözümler üretecek.

Clock
Paylaş
Ava Labs ve Amazon Web Services, Blockchain Teknolojisinin Gelişimi İçin Ortaklık Kurdu!

Ava Labs, kısa süre önce yaptığı açıklama ile işletmeler, kurumlar ve hükümetler arasında blok zincirinin benimsenmesini artırmak için Amazon Web Services (AWS) ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Ortaklık kapsamında bireylerin Avalanche üzerinde node (düğüm) başlatması ve yönetmesinin kolaylaştırılması hedefleniyor. Böylece de geliştiricilerin, ağa daha fazla güç ve esneklik kazandırılması sağlanacak. Daha açık bir ifade ile AWS-Avalanche iş birliği, daha fazla kişinin Avalanche üzerinde düğüm başlatmasını sağlamış olacak.

Yeni gelişme ile ilgili olarak açıklama yapan Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, şu ifadelere yer verdi:

“Hem bireysel hem de kurumsal geliştiriciler için AWS ile ağları anında test edebilmek, yasal yargı alanında büyük bir nimet oldu. Milyonlarca katılımcıyı neredeyse anında tamamlayabilen bir protokolü hayata geçirdiğimiz için gurur duyuyorum. Amazon ile çalışmamız, Avalanche’ın olumlu etkisini hızlandırabilir.”

Yeni ortaklık ile birlikte AWS artık, AWS Marketplace aracılığıyla tek tıklamayla düğüm dağıtımı da dahil olmak üzere Avalanche’ın altyapısını ve dApp ekosistemini destekleyecek.

İlginizi çekebilir: Dapps Nedir?

Yaptığı açıklama ile ileriye dönük olarak web3 ve blockchain teknolojisinin kaçınılmaz bir alan olacağını belirten AWS Başkan Yardımcısı ve Küresel Startup Başkanı Howard Wright, şu ifadelere yer verdi:

“Blockchain teknolojisi ana alan olacak. Hiç kimse bunun gerçekleşeceği zamanı, tarihi veya çeyreği söyleyemez. Ancak, bunun hızı artıyor gibi görünüyor ve bu gelişmenin bir parçası olduğumuz için çok heyecanlıyız.”

Yeni gelişme ile ilgili olarak bir açıklama da Ava Labs Başkanı John Wu tarafından yapıldı. Wu, Avalanche’ın çığır açan hızının, güvenliği ve özünde ölçeklenebilirliği ile kitlelere ulaştırması için mükemmel bir kaynak olduğunu belirtti. Wu ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Bu ortaklık bizim için bu çok şey ifade ediyor. Zincir üzerinde 500’ü aşkın uygulamamız var ve onlara daha iyi bir deneyim yaşatmayı çok isteriz. Şimdi ise Activate programına yönlendirebileceğimiz gerçek bir ortaklığımız var. Üstelik, kullanıcılarımız her zaman daha iyi bir deneyim arıyor. Tek tıklama ile düğüm oluşturmak, bunu yapmanın inanılmaz bir yolu.”

Kısa Süre Önce de Alibaba Cloud Ortaklığı Duyurulmuştu

Avalanche tarafındaki gelişmeler her geçen gün kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Avalanche- Alibaba Cloud ortaklığı duyurulmuştu.

Asya Pasifik’in en büyük cloud hizmet sağlayıcısı olan Alibaba Cloud altyapı teknolojisini ve istihbarat araçlarını Avalanche public blockchain’i kapsayacak şekilde genişletti. Böylece kullanıcılar artık bu hizmet aracılığıyla validator düğümleri başlatabilecek ve Alibaba Cloud’un Asya’daki ürün paketi aracılığıyla bilgi işlem, depolama ve dağıtım kaynaklarına erişebilir hale gelecekler.

avax alibaba

Ayrıca, Avalanche validator’ları oluşturmak isteyen Avalanche geliştiricileri artık Alibaba Cloud’un “tak ve oyna” altyapısını bir hizmet (IaaS) olarak kullanarak bunu kolayca gerçekleştirebilecekler. Uygulama geliştiricileri uygulamada talebin zirve yaptığı dönemlerde kullanıcı aktivitesine yetişebilmek için destek olarak ayrıca ek cloud altyapısı da ekleyebilecekler.

Daha fazla Avalanche haberi için buraya bakabilirsiniz.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar