Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66272.5
0.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3552.81
0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.05
-1.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.8
-0.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Avalanche 230 Milyon $’lık Yatırım Aldığını Duyurdu!

Popüler blockchain ağı Avalanche (AVAX), 230 Milyon $’lık yatırım aldığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Avalanche 230 Milyon $’lık Yatırım Aldığını Duyurdu!

Popüler blockchain ağı Avalanche (AVAX), 230 Milyon $’lık yatırım aldığını açıkladı.

Özel bir satış ile 230 Milyon $’lık AVAX token satışı gerçekleştirdiğini açıklayan ekip, önemli fonlardan yatırım almış durumda.

Özel satışa katılan fonlar arasında Three Arrows Capital ve Polychain Capital bulunuyor. İki şirketin liderliğinde geçen özel satış ile birlikte 230 Milyon $’lık yatırım alan Avalanche, ilgili satışın 2021 yılının Haziran ayında gerçekleştiğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Avalanche 230 Milyon $'lık Yatırım Aldığını Duyurdu!300x250 muhabbit - Avalanche 230 Milyon $'lık Yatırım Aldığını Duyurdu!

Bahsi geçen iki şirketin yanında satışa katılan kurumlar ise şu şekilde:

R/Crypto Fund, Dragonfly, CMS Holdings, Collab+Currency and Lvna Capital

Ekosistemin Geliştirilmesi İçin Kullanılacak

Satıştan elde edilen fonun Avalanche ekosistemini geliştirmek ve desteklemek için kullanılacağı belirtilirken, hibe ve benzeri girişimler ile ağ üzerinde oluşturulacak olan merkezsiz uygulamaların ve çözümlerin destekleneceği açıklanmış durumda.

Ethereum ile karşılaştırıldığında çok daha düşük ücretlerle daha ölçeklenebilir bir ağ ortaya koyan Avalanche, DeFi çözümleri ve NFT’ler için verimli platformlardan birisi olarak öne çıkıyor.

Akıllı kontrat desteği ile birlikte merkezsiz birçok uygulamaya ev sahipliği yapan Avalanche, geçtiğimiz dönemde merkezsiz uygulamaları desteklemek için bir hibe programı duyurmuştu.

Screen Shot 2021 09 16 at 18.36.31 921x600 - Avalanche 230 Milyon $'lık Yatırım Aldığını Duyurdu!
Avalanche Ağı Karşılaştırması

Avalanche’ın resmi websitesinden alınan yukarıdaki grafikte ağın, Bitcoin, Ethereum ve Polkadot ile karşılaştırması bulunuyor.

1.3 Milyar $’lık Varlık Avalanche’a Transfer Edildi

Avalanche tarafından ortaya konan köprü çözümü ile birlikte bugüne kadar Ethereum üzerinden Avalanche’a 1.3 Milyar $’lık varlık taşındığı belirtilirken, birçok projenin de ağı desteklediği görülüyor.

Avalanche Foundation tarafından açıklanan verilere göre 225 projenin ağı desteklediği söylenirken, bu projeler arasında, Tether, Sushiswap, Chainlink ve Circle gibi büyük çapta kuruluş ve platform da bulunuyor.

Güncel verilere göre piyasa değeri ele alındığında 14’üncü kripto para birimi olarak öne çıkan Avalanche (AVAX), 12 Milyar $’lık piyasa değeri ile öne çıkıyor.

Avalanche ağı üzerindeki merkezsiz uygulamaları kullanıyor musunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar